Gulácsiék emberhátrányban játszottak döntetlent a Herthával - videó

Horizontal panoramic
Hertha Berlin's Polish forward Krzysztof Piatek (L) scores the 2-2 from the penalty spot during the German first division Bundesliga football match RB Leipzig v Hertha Berlin on May 27, 2020 in Leipzig, eastern Germany. (Photo by Alexander HASSENSTEIN / POOL / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipzig hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a vendég Hertha Berlinnel. A fővárosiak vezető gólja után már emberhátrányban egy óriási potyagólnak köszönhetően fordítani tudott a lipcsei csapat, de az előnyét nem tudta megőrizni. Willi Orbán ezúttal is pályára lépett, míg a Hertha nem cserélte be Dárdai Mártont.

A két csapat rendre gólgazdag mérkőzéseket játszik, eddigi hét egymás elleni bajnokijuk összesen 34 gólt hozott, és mindkét csapat remek formában várta az egymás elleni meccsüket. A lipcseiek az előző fordulóban 5-0-ra nyertek Mainzban, míg a Hertha a Hoffenheim elleni idegenbeli 3-0 után, otthon 4-0-ra verte az Union Berlint.

A Lipcse kezdett veszélyesebben, a 10. percben egy szöglet után azonban mégis a Hertha szerzett vezetést, a szerb Marko Grujics passzolt védhetetlenül Gulácsi kapujába.

Úgy tűnt, a két győzelemmel rajtoló Bruno Labbadia folytatni fogja a jó sorozatot a Hertha edzőjeként. De, ahogy ősszel, úgy ezúttal is jött az egyenlítés, a 24. percben, szintén szöglet után Klostrmann csúsztatott a fővárosiak kapujába.

Sokat állt a játék kisebb-nagyobb sérülések miatt: Marvin Plattenhardtot már a Hertha vezető gólja után le kellett cserélni, de a vendégektől Vladimir Daridát és Dodi Lukébakiót, míg a hazaiaktól Tyler Adamset és Dani Olmót kellett ellátni.

A Leipzig csak mezőny- és labdabirtoklási fölényt tudott kiharcolni, de gólveszélyt nem volt képes teremteni a Hertha kapuja előtt.

A 63. percben komoly lehetőség adódott az addig is jól játszó Hertha előtt: Marcel Halstenberg rúgta föl Dederyk Boyatát, amiért megkapta a második sárga lapját, azaz a vendégek az utolsó félórát emberelőnyben játszhatták végig.

Az előnyből azonban gyorsan hátrány lett, miután Rune Jarstein óriási potyagólt kapott, szabályosan bevédte Patrik Schick gyengécske lövését a 66. percben.

A 79. percben újra pályára léphetett Willi Orbán, aki így már közelről figyelhette, amint Ademola Lookman a hazai tizenhatoson belül felvágja a brazil Matheus Cunhát, a jogos tizenegyest pedig a lengyel Krzysztof Piatek váltotta gólra.

A hátralévő időben még mindkét csapat előtt adódott kisebb lehetőség, Gulácsi Péternek is kellett védenie, de az eredmény már nem változott.

Eredmény, Bundesliga 28. forduló:
RB Leipzig–Hertha Berlin 2-2 (1-1)
gól: Klostermann 24., Schick 66., ill. Grujics 10., Piatek 82.
piros lap: Halstenberg (RB Leipzig, 63.)

Az esti mérkőzéseken a Szalai Ádámot a 82. percben pályára küldő Mainz a 42. perctől emberelőnyben játszva 1-1-es döntetlent ért el az Union Berlin otthonában. A kiesés elől menekülő Fortuna Düsseldorf hazai pályán verte 2-1-re a Schalkét, a Hoffenheim pedig a Kölnt győzte le 3-1-re. A Paderborn–Augsburg mérkőzésen nem született gól.