A Német Kupa negyeddöntőjében a Bayern München 1-0-ra nyert a Schalke vendégeként, míg Saarbrücken hatalmas meglepetést okozva kiejtette a Bundesligában szereplő Fortuna Düsseldorfot, így 35 év után jutott újra a legjobb négy közé.

A Bayern az első félidőben is hatalmas labdabirtoklást fölényben volt (75-25 százalék), amely azért a helyzetek számában nem igazán mutatkozott meg. Sőt, a Schalke kapufát és egy lesgólt is lőtt Burgstaller révén. A vendég együttes pedig Robert Lewandowski hiányában a kapu előtt ezúttal nem volt annyira éles, ám

így is meg tudta szerezni a vezetést: Joshua Kimmich 16 méterről lőtt szépen a jobb alsóba.

A második játékrészben a Bayern magabiztosan tartotta az előnyét, és továbbra is nagy volt a fölénye a labdabirtoklást illetően. Bő egy óra elteltével megduplázhatta volna a Bayern az előnyét, de Coutinho szabadrúgása is a lécen csattant. A kinyíló Schalke ellen egyre több lehetősége volt a bajor sztárcsapatnak, de például Goretzka négy méterről is képtelen volt a kapuba fejelni. Ám nem is kellett újabb gól a Bayernnek, amely így is bejutott az elődöntőbe a kupában.

A Schalke nem vallott szégyent a Bayern München ellen, de ez kevés volt a továbbjutáshoz Forrás: Picture-Alliance/AFP/Verwendung weltweit/Firo/Sebastian El-Saqqa

A mai másik negyeddöntőben a negyedosztályú

Saarbrücken tizenegyespárbaj után hatalmas meglepetésre legyőzte, és kiejtette a Bundesligában szereplő Fortuna Düsseldorfot. Legutóbb az 1984-1985-ös idényben jutott el a Német Kupa elődöntőjéig

a kiscsapat, akkor a későbbi győztes KFC Uerdingen állította meg a négy között.