A Barcelona 5-0-ra legyőzte a Eibart a spanyol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A mérkőzés első félidejében Lionel Messi három gólt szerzett, majd a hajrában még egyet, amivel megerősítette első helyét a góllövőlistán.

A március 1-jén, vasárnap este 21:00-tól megrendezésre kerülő El Clásico előtti utolsó bajnokiját játszotta szombat délután a Barcelona. A La Liga 25. fordulójában Quique Setién csapatának ellenfele a kiesés ellen harcoló Eibar volt.

Az eddig februárban mindhárom bajnokijukat megnyerő katalánok a

ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Junior Firpo – Busquets, Rakitic, Vidal, Arthur – Griezmann, Messi

tizeneggyel álltak ki José Mendilibarék ellen. Csak a kispadon kapott helyett az Ousmane Dembelé sérülése miatt a héten szerződtetett Martin Braithwaite.

Pályafutása során negyedszer ért el mesterhármast már az első félidőben Lionel Messi Forrás: AFP/Josep Lago

Az Eibar az előző játéknapon nem lépett pályára, ugyanis a Real Sociedad elleni, egy héttel ezelőtti mérkőzést a rossz levegőminőség miatt március 10-re halasztották.

A videobíró rendszerének hibái miatt a találkozó hét perccel később kezdődött, mint az előre kiírt 16:00.

Nem ezért, hanem az elmúlt időszak visszafogott teljesítménye miatt a közönség fújjolással és fütyüléssel fejezte ki nemtetszését a katalán együttes elnöke, Josep María Bartomeu ellen.

Jól kezdett a baszk kiscsapat a Camp Nouban. A 4. percben Gonzalo Escalante vette át szépen a labdát a tizenhatoson belül, és lőtt kapura, ter Stegen nagyot nyújtózva védeni tudott. Egy perccel később Sergi Enrich lövésénél a német kapus már tehetetlen volt, azonban a vendégek támadója lesen volt.

A kezdeti sokk után magára talált a Barcelona.

A 14. percben Lionel Messi egy lenyűgöző villanással megszerezte a vezetést a Barcelonának.

A hatszoros aranylabdás egy hat éve nem látott rossz szériát tört meg: legutóbb ekkor fordult elő, hogy négy bajnokin át gólképtelen maradjon a La Ligában.

Nem ez volt az egyetlen gólja az argentin támadónak szombat délután.

A 37. percben Arturo Vidal ugratta ki Messit, aki könnyedén gurította a kapuba a labdát.

A 40. percben Messi megszerezte a harmadik gólját is,

miután Antoine Griezmann rossz lövését követően elé pattant a labda. Ez volt a 32 éves játékos 54. mesterhármasa pályafutása során, a negyedik, amelyiket már az első félidőben összehozta.

A Barcelona 3-0-s előnnyel vonulhatott szünetre. A bajnoki címvédő a második félidőben kicsit visszavett, így az Eibarnak több lehetősége is lett a gólszerzésre. Takashi Inui és Cote lövései sem találtak utat ter Stegen kapujába.

A 72. percben Griezmann helyén pályára lépett a Barca új igazolása, Martin Braithwaite - gólt nem tudott szerezni.

Ellentétben Clement Lenglet-val, akinek találatát a játékvezető les miatt érvénytelenítette. Ugyanígy járt a 82. percben Vidal is, aki szintén szabálytalanul tudott csak a kapuba találni.

A hajrában Braithwaite két gólpassznak is beillő átadással szolálta ki társait.

A 88. percben Messi negyedik gólját is megszerezte a dán futballista átadásából.

A 90. percben Braithwaite lövését még védeni tudta Dmitrovic, a kipattanót Arthur bevágta, megszerezve csapata ötödik gólját.

A Barcelona Messi mesternégyesével 5-0-ra legyőzte az Eibart.

Quique Setién eddigi legkönnyebb mérkőzése volt ez, mióta egy hónapja kinevezték a Barcelona vezetőedzőjének. A következő héten már nem lesz ennyire könnyű dolga csapatának, előbb kedden a Napoli otthonába látogat a BL-nyolcaddöntőjében, majd vasárnap a Real Madrid otthonába utazik a bajnokságban.

Messi szombati parádés teljesítménye nem volt véletlen, ugyanis az Eibar az egyik kedvenc ellenfele a spanyol bajnokságban.