Bombagóllal mutatkozott be a Dortmundban Emre Can

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund Sports soccer Bundesliga torjubel scorer
08 February 2020, North Rhine-Westphalia, Leverkusen: Football: Bundesliga, Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund, 21st matchday in the BayArena. Dortmund's goal scorer Emre Can cheers his goal for 1:2. Photo: Guido Kirchner/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to exploit or have exploited in the stadium and/or from the game taken photographs in the form of sequence images and/or video-like photo series.
A Bundesliga 21. fordulójában a Borussia Dortmund a Bayer Leverkusen otthonában fordulatos meccsen szenvedett vereséget, a Bayern München vasárnap egy Lipcse elleni esetleges sikerrel növelheti előnyét a tabella élén.

Kevin Volland góljával a Leverkusen szerzett vezetést, de Hummels egy szöglet után, Emre Can pedig egy hatalmas lövés után volt eredményes, a BVB a 33. percben már vezetett. Ez volt Emre Can első meccs és gólja új csapatában, Hummels pedig először szerzett gólt a bajnokságban, mióta visszatért Dortmundba.

Volland az első félidő végén még egyenlített, de a 65. percben Raphael Guerreiro góljával újra a Dortmund vezetett. A meccsnek itt még nem volt vége, Leon Baily a 81. percben egyenlített, Lars Bender pedig egy perccel később a győztes gólt is megszerezte.

Kezdő volt a csapatban a Dortmund csodacsatára, de Erling Braut Haaland ezúttal nem szerzett gólt.

4-3-as sikerével a Leverkusen két pontra megközelítette a Dortmundot, vasárnap az első két helyezett, azaz a Lipcse és a Bayern küzd meg egymással.

Négy vereség után nyert újra Szalai Ádám csapata a Bundesligában

A Szalai Ádámot foglalkoztató Mainz négy vereség után győzött újra a német labdarúgó-bajnokságban, miután a 21. forduló szombati játéknapján 3-1-re nyert a Hertha BSC vendégeként. A magyar válogatott csatár kezdőként 80 percet játszott, csapattársa, a svéd Robin Quaison mesterhármast ért el. Vereségével a Hertha 14.