Két perc alatt két gólt lőtt a Barcelona 17 éves csatára - videó

fbl Horizontal
Barcelona's Guinea-Bissau forward Ansu Fati (L) celebrates with Barcelona's Argentine forward Lionel Messi after scoring during the Spanish league football match be tween FC Barcelona and Levante UD at the Camp Nou stadium in Barcelona, on February 2, 2020. (Photo by LLUIS GENE / AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a bajnoki címvédő FC Barcelona a 17 éves Ansu Fati két góljával 2-1-re legyőzte a Levante csapatát a Camp Nouban.

A Barcelonánál a Szuperkupa után menesztették Ernesto Valverdét, akinek a helyét Quique Setién vette át a kispadon. Az ő irányításával a katalán csapat előbb 1-0-ra verte a Granadát, majd a Király Kupa nyolcaddöntőjébe jutott az Ibiza elleni 2-1-es győzelemmel. Ezt követte a valenciai vereség, illetve csütörtökön a Leganés elleni 5-0, ami a hazai kupában már negyeddöntőt ért. A kupameccsen két gólt lövő Lionel Messi az 500. győzelmét aratta tétmérkőzéseken a Barcelona színeiben.

A Barcelona remekül kezdte a mérkőzést, a Setién-érában most játszott a leggyorsabban. A katalán csapat letámadása remekül működött, Messiék rengeteg labdát szereztek a Levante térfelén. A Barca első góljára a 30. percig kellett várni. Lionel Messi szenzációs kiugratása után Ansu Fati lépett ki ziccerben, és 15 méterről a kapus lába között a hálóba lőtt.

A katalán szurkolóknak alig volt ideje megünnepelni a vezetést, rögtön jött a második gól. Egy labdaszerzés után Messi tette le a labdát Ansu Fatinak, a Bissau-Guineában született támadó tolt rajta egyet, majd nyolc méterről kapura lőtt, Fernandez Abarisketa pedig bevédte a labdát.

A Barca támadója 17 évesen és 94 naposan a La Liga XXI. századi történetének legfiatalabb játékosa lett, aki két gólt lőtt egy mérkőzésen.

A félidő végén eldönthette volna a meccset a Barca. A jobbhátvéd Nelson Semedo egy remek befele cselt követően 15 méterről felső kapufát lőtt. Majd a lefújás előtt a portugál játékos remek ütemben tálalt Antoine Griezmann elé, de a francia támadó három méterről a kapu mellé pöckölt.

A második félidő elején szépíthetett volna a Levante. Egy játékvezetői labda után a vendégek nem adták vissza a labdát a katalánoknak, a nagy reklamálás közben Jose Morales került ziccerbe, de Ter Stegen védte a lövését, míg a kipattanóra érkező Ruben Rochina éles szögből kapu fölé lőtt. Az 55. percben újabb nagy helyzetet hagytak ki a vendégek. Egy szélről belőtt labdát Gonzalo Melero pörgetett kapura, de Ter Stegen leért a bal alsó sarokra, és bravúrral védeni tudott.

Marc-Andre Ter Stegen évek óta a Barca egyik legjobbja Forrás: NurPhoto/Jose Breton

A 66. percben újabb Levante-helyzet maradt ki.

Roger átadása után Hernani lőtt kapura 12 méterről, de Ter Stegen kiszedte a léc alá tartó labdát.

A 73. percben Ansu Fati belőhette volna a harmadik gólját. Frenkie De Jong középre nyesett labdáját 11 méterről ráollózta, de nem találta el a kaput. Egy perccel később a korábban két gólpasszt kiosztó Messi került ziccerbe, de a rövid sarokba tartó lövését Fernandez Abarisketa lábbal hárította.

Ansu Fati nagy kedvvel játszott a Levante ellen Forrás: AFP/Lluis Gene

A hajrában a Barca már nem szakadt meg a harmadik gólért. Quique Setién a 87. percben lecserélte Ansu Fatit, hogy megtapsolhassa őt a közönség élete első duplája után.

A 92. percben viszont szépített a Levante.

Rochina távoli bombája irányt változtatott Ruben Vezón, ez pedig teljesen becsapta Ter Stegent. A fennmaradó hosszabbításban a vendégek mindent megtettek a szépítésért, de nem tudtak újabb helyzetet kialakítani.

Győzelmével a Barcelona továbbra is második helyen áll a La Ligában, három ponttal lemaradva a Real Madrid mögött.