A magyar labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának zárómeccsén a Szusza Ferenc Stadionba visszatért Újpesta a Fehérvárt fogadta. Sokáig úgy tűnt, gólnélküli döntetlennel zárul az összecsapás, a hajrában azonban Ivan Petrjak gólt szerzett, így a Vidi mindhárom pontot elvitte a Megyeri Útról.

OTP Bank Liga, 18. forduló:
Újpest FC-MOL Fehérvár FC 0-1 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 1125 néző, v.: Pintér
gólszerző: Petrjak (84.)
sárga lap: Heris (51.), illetve Fiola (79.)
Újpest: Banai - Pauljevic, Heris, Litauszki, Burekovic - Simon (Perosevic, 77.), Onovo (Koszta, 89.), Nwobodo, Calcan (Bjarnason, 57.), Zsótér - Novothny
Fehérvár: Kovácsik - Fiola, Juhász R., Musliu, Stopira - Pátkai, Elek (Bamgboye Funsho, 84.) - Houri, Kovács I., Milanov (Petrjak, 62.) - Futács (Hodzic, 72.)

A vendégek kezdték jobban a találkozót, Stopira ment el szépen a bal szélen, majd adott középre, az érkező Futács azonban 10 méterről nem sokkal, de a kapu fölé bombázott. A következő percekben az Újpest is életjeleket mutatott, de a beadások, vagy a befejezések pontatlanra sikerült, így nem volt dolga Kovácsiknak.

A 26. percben Simon Krisztián oldalról elvégzett szabadrúgása okozott veszélyt a Vidi kapuja előtt,

ám Novothny és Heris sem tudott beleérni a labdába, amely így az oldalvonalon túlra szállt.

A MOL Fehérvár Petrjak hajrágóljával győzte le az Újpestet Forrás: Csudai Sándor - Origo

10 perccel a félidő vége előtt ismét a hazaiak kerültek helyzetbe, Nwobodo lövésébe Muszliu tette bele a lábát, amely így rendkívül veszélyesen csapódott a kapu felé, de nagyjából fél méterrel elkerülte azt. Ezután Novotny próbált kapura húzni egy beadást, majd Calcan alakított ki magának lövőhelyzetet és tüzelt, egyik próbálkozásból sem született meg azonban a vezető találat, így szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészt is Joan Carrillo együttese kezdte aktivabban, amely az 55. percben nagyon közel állt a gólszerzéshez:

Futács harcolt ki szabadrúgást a 16-os bal csücskénél, Houri próbálkozását óriási bravúrral a felső lécre tolta Banai.

A kipattanót Stopira próbálta kapura fejelni, amely szintén a felső kapufa érintésével hagyta el a játékteret. A folytatásra inkább a mezőnyharc volt a jellemző, nemhogy ziccereket, helyzetet sem igazán jegyezhettünk fel. A 80. percben Zsótér szabadrúgását ütötte szögletre Kovácsik, a sarokrúgásból nem lett veszély. A túloldalon viszont a 84. percben megtört a jég:

Hodzic tálalt a bal szélen érkező Petrjak elé, aki kapásból kilőtte a hosszú sarkot.

A hajrában mindent egy lapra feltéve támadott az egyenlítésért az Újpest, ám jól zárt a fehérvári védelem, így a lila-fehérek második tavaszi meccsüket is elveszítették,

a Fehérvár pedig visszavette a második helyet a Mezőkövesdtől, és tovább üldözi a listavezető Ferencvárost.