A Real Madrid 1-0-ra legyőzte az Atlético Madrid csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombat délutáni rangadóján. Győzelmével a Real immáron 21 mérkőzés óta veretlen, az Atlético pedig újabb vereségének köszönhetően öt meccse nyeretlen.

Két teljesen eltérő formában lévő csapat érkezett a madridi városi rangadóra a Santiago Bernabéu stadionba szombat délután. A Real Madrid az előző fordulót követően átvette a vezetést a spanyol bajnokságban, és 20 mérkőzéses veretlenségi sorozatot számlált Zinedine Zidane csapata.

A Reallal szemben az Atlético Madrid legutóbbi négy mérkőzésén egyaránt győzelem nélkül hagyta el a pályát. Ebben a rossz sorozatban benne volt a Real ellen tizenegyesekkel elveszített Spanyol Szuperkupa döntője, a harmadosztályú Cultural Leonesa elleni kupakiesés, valamint egy-egy döntetlen és vereség a ligában két alsóházi csapat ellen (Eibar 0-2, Leganés 0-0).

Karim Benzema góljával 1-0-ra legyőzte a Real az Atléticót Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Ha csak a rendes játékidőket vesszük figyelembe, a két csapat legutóbbi 10 egymás elleni mérkőzéséből négy is gól nélküli döntetlennel ért véget.

A Real Madrid öt középpályással állt fel városi riválisa ellen. Zidane a kezdőbe jelölte Toni Kroost, Casemirót, Federico Valverdét, Luka Modricsot és Iscót is. A két csapatban számos játékosra nem számíthattak az edzők sérülés miatt: a hazaiaknál Eden Hazard, Marco Asensio és Gareth Bale, a vendégeknél Santiago Arias, Diego Costa, José María Giménez, Joao Félix és Koke nem léphettek pályára.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött. A felek a január 26-án helikopterbalesetben meghalt kosárlabdázóra, Kobe Bryantre emlékeztek.

Nagy iramban kezdte a mérkőzést a Real. Azonban Toni Kroos, Ferland Mendy és Dani Carvajal beadásait a vendégcsapat könnyedén hatástalanította. Az első helyzet mégis az Atléticóé volt. A 18. percben Vitolo közeli lövésénél Thibaut Courtios védett bravúrral. A 24. percben már a korábbi Atlético-kapus is tehetetlen volt, szerencséjére Ángel Correa a kapufát találta el.

Hiába volt a hazai csapatnál szinte az egész első félidőben többet a labda, mégis Simeone csapata veszélyeztetett többször. Casemiro szabálytalankodott Álvaro Moratával szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető nem ítélt tizenegyest, Simeone pedig reklamálásért sárga lapot kapott. A 42. percben ismét Correa került ziccerbe, az argentin csatár okos lövése kevéssel ment el a hosszú alsó sarok mellett.

A szünetben - 0-0-s állásnál - Zidane kettőt cserélt. Kroos és Isco elhagyta a pályát, érkezett Vinícius Jr. és Lucas Vázquez.

A két szélső beállítása már az 56. percben meghozta az eredményét.

Vinícius ugratta ki Mendyt, akinek beadásából Karim Benzema megszerezte a vezetést a Realnak.

Yannick Carrasco rögtön az első mérkőzésén lehetőséget kapott Diego Simeonétól Forrás: AFP/Oscar Del Pozo

A 71. percben Simeone becserélte a két és fél év kínai kitérő után visszatérő Yannick Carrascót. Segíteni azonban a belga sem tudott gólt lőni.

A Real Madrid 1-0-ra legyőzte az Atlético Madridot, és 21 tétmérkőzés óta veretlen.

Győzelmével a Real hat pontra növelte előnyét a vasárnap este a Levante ellen pályára lépő, egy meccsel kevesebbet játszó Barcelonával szemben. Az Atlético pedig immáron hat mérkőzés óta nyeretlen.