Kedden este az Aston Villa fogadta a Leicester City együttesét az angol Ligakupa-elődöntőjének második meccsén. Az első találkozó 1-1-el ért véget, míg a visszavágó 2-1-es hazai sikert hozott, így a Villa jutott a sorozat fináléjába, ahol a Manchester City-Manchester United párharc győztesével csap majd össze.

Mindössze 12 perc kellett a két élvonalbeli együttes összecsapásán az első gólhoz. A hazai csapat Targett találatával szerezte meg a vezetést.

A 36. perc végén a vendégek életerős lövését Nakamba kézzel blokkolta a tizenhatoson belül. A játékvezető a VAR segítségét is igénybe vette, és úgy ítélte meg a helyzetet, hogy a Villa játékosának keze természetes testtartásban volt, ezért nem kapott a Leicester büntetőt. Lelke rajta.

Sokáig úgy tűnt, hogy 1-0 marad a mérkőzés vége, majd a 72. percben Iheanacho révén egyenlítettek a vendégek.

A 93. percig tartott csak az 1-1-es állás, majd jött egy hazai támadás, melynek a végén Trezeguet döntötte el a továbbjutás sorsát. Az Aston Villa játszhat majd a Ligakupa-döntőben vagy a Manchester City vagy a Manchester United csapatával.