Hétközi fordulót rendeznek a Premier League-ben, kedden londoni rangadó is volt, a Chelsea az Arsenalt fogadta, 2-2 lett a vége, a Manchester City idegenben verte az újoncot.

Az Arsenalban nem szerepelhetett az eltiltott Aubameyang, a helyén Martinelli kezdett, de az első félidő nem róla szólt, hanem inkább David Luizról, aki Tammy Abrahamet terítette le egy piros lapért és egy tizenegyesért cserébe.

David Luizt korábbi csapata ellen állították ki Forrás: AFP/Daniel Leal-Olivas

A büntetőt Jorginho lőtte be kicsit flegmán.

A második félidőben a Chelsea szorongatott, de egy kontra és Kanté elcsúszása után Martinelli került ziccerbe és egyenlíteni tudott.

A meccs hajrájában Abraham harcolt ki önfeláldozóan egy tizenegyest, ami után Azpilicueta tudott gólt szerezni, de ezzel még nem volt vége, az utolsó előtti percekben Bellerin tekert ballal Kepa kapujába, 2-2 lett a vége.

A címvédő Manchester City Agüero góljával 1-0-ra nyert a Sheffield United otthonában, a gólpasszt megint De Bruyne adta, aki harmadik idényében jutott minimum 15 gólpasszig a PL-ben, ami rekord.

A meccsen Gabriel Jesus tizenegyest rontott, az ő helyére állt be csereként Agüero.

Az Everton színeiben első gólját szerezte az olasz Moise Kean, de nem tudott nyerni a liverpooli csapat, a Newcastle a hosszabbításban 102 másodperc alatt két gólt szerzett.

Eredények:
Chelsea-Arsenal 1-1 (Jorginho 28., Azpilicueta 84. ill. Martinelli 63.)
Aston Villa–Watford 2–1 (Douglas Luiz 68., Konsa 95., ill. Deeney 38.)
AFC Bournemouth–Brighton & Hove Albion 3–1 (H. Wilson 36., Gross 41. – öngól., C. Wilson 74., ill. Mooy 82.)
Crystal Palace–Southampton 0–2 (Redmond 22., Armstrong 48.)
Everton–Newcastle United 2–2 (Kean 30., Calwert-Lewin 54., ill. Lejeune 94., 95.)
Sheffield United–Manchester City 0–1 (Agüero 73.)