Gyönyörű szólógól és nagy fordítás is volt az NHL utolsó 2019-es játéknapján

Buffalo Sabres v Toronto Maple Leafs GettyImageRank2 SPORT ICE HOCKEY national hockey league nhl hockey
TORONTO, ON - DECEMBER 17: Jack Eichel #9 of the Buffalo Sabres celebrates his goal with teammate Rasmus Dahlin #26 against the Toronto Maple Leafs during an NHL game at Scotiabank Arena on December 17, 2019 in Toronto, Ontario, Canada. The Maple Leafs defeated the Sabres 5-3. Claus Andersen/Getty Images/AFP
Tizenhárom mérkőzéssel zárult a 2019-es év az NHL alapszakaszában.

A Buffalo Sabres hiába vezetett a második harmad közepén már 4-1-re a vendég Tampa Bay Lighting ellen, és hiába lőtt Jack Eichel ilyen látványos gólt, mégsem tudtak nyerni.

A floridaiak ugyanis még ebben a harmadban visszajöttek gól hátrányra, majd az utolsó 20 percben már csak ők találtak a kapuba, háromszor is.

Potyogtak a gólok Edomondonban is, ahol a hazai csapat az első két harmadban ütött hat gólnak, és az akkor megszerzett 6-1-es előnynek köszönhetően még azt is elbírta, hogy 4-1-re bukja az utolsó húsz percet. A kanadai csapat játékosa, James Neal mesterhármast szerzett.

Csak eggyel volt kevesebb gól Denverben, ahol a Colorado Avalanche nem tudta megfékezni a mesterhármast szerző Kyle Connor és az összesen négy pontot összehozó Mark Scheifele által repített Winnipeg Jets csapatát.

New Jersey Devils-Boston Bruins 3-2, szétlövés után
Washington Capitals-New York Islanders 3-4
Vegas Golden Knights-Anaheim Ducks 5-2
Minnesota Wild-Toronto Maple Leafs 1-4
Buffalo Sabres-Tampa Bay Lightning 4-6
Carolina Hurricanes-Montréal Canadiens 3-1
Columbus Blue Jackets-Florida Panthers 4-1
Detroit Red Wings-San José Sharks 2-0