A videobíró mentette meg a Liverpoolt a pontvesztéstől

fbl Horizontal
Liverpool's English defender Trent Alexander-Arnold (L) chases the ball against Wolverhampton Wanderers' Portuguese defender Ruben Vinagre (R) during the English Premier League football match between Liverpool and Wolverhampton Wanderers at Anfield in Liverpool, north west England, on December 29, 2019. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League éllovasa, a Liverpool küzdelmes mérkőzésen verte 1-0-ra hazai pályán a Wolverhampton Wanderers csapatát az angol élvonalbeli bajnokság 20. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A BL-címvédő hazai csapat némi meglepetésre csak az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést egy két érintésből álló, de nagyjából hatvan métert lefedő játék végén a kezdőcsapatában hat portugál játékost felvonultató vendégek ellen. A gólpasszt adó Adam Lallana utojára két nap híján három éve mutatott be hasonló bravúrt...

A Wolves egyik portugálja, Pedro Neto az első félidő ráadásában gólt is szerzett, azonban Anthony Taylor játékvezető a VAR-szobából kapott információk alapján visszavonta az egyenlítő gólt.

A siker azt jelenti, hogy a Liverpool 31 győzelem és öt döntetlen mellett egyetlen vereséggel zárta 2019-et a Premier League-ben: azt éppen az év első játéknapján, január 2-án szenvedték el az Etihahdban a Manchester City ellen (1-2).