Pizzaro történelmet írt, de a Werder kikapott a Paderborntól

Claudio Pizzaro
firo: 23.11.2019 Football, 2019/2020 1.Bundesliga: SV Werder Bremen - FC Schalke 1: 2 Claudio Pizarro, Enttausch | usage worldwide
A sereghajtó Paderborn a 94. percben lőtt góllal győzött a Werder Bremen otthonában a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában, ezzel megszerezte idénybeli első idegenbeli sikerét.

Az újonc csapat ezzel elmozdult az utolsó helyről. Claudio Pizarro, a hazaiak veterán perui csatára rekordot állított fel: a Paderborn volt pályafutása során a 38. ellenfél, amely ellen pályára lépett a Bundesliga élvonalában. A 37-es csúcsot eddig közösen tartotta a két 1990-es német világbajnokkal, Olaf Thonnal és Thomas Bertholddal. A 41 éves támadó az 58. percben, csereként állt be a vasárnapi találkozón.