Az NB I 14. fordulójának nyitómérkőzésén két olyan együttes csapott össze egymással, amely egyaránt 3-3 pontot szerzett a legutolsó négy bajnokiján. A kiesés ellen menekülő ZTE kezdte jobban az összecsapást, de nem tudott élni a lehetőségeivel, míg a vendégek egy gyors kontrával már a 10. percben megszerezték Garbának köszönhetően a vezetést. A DVSC 99-es labdarúgója a 77. percben duplázott, így 2-0-ra nyert a Debrecen Zalaegerszegen.

A kezdősípszó előtt a hazai klub vezetősége Devecseri Szilárdot egy plakettel köszöntötte, akinek még a múlt heti, Ferencvárosi TC elleni mérkőzése volt a 100. NB I-es meccse. Az első játékrész sok helyzettel és ZTE támadásokkal kezdődött, de az első gólt a találkozón egy villámgyors debreceni kontra hozta a 10. percben Garba révén. Ezután is erős iramban futballoztak a felek, de a félidőig már nem esett több találat. A második 45 percben is próbálkozott a hazai csapat, azonban Kosicky bravúrjainak köszönhetően érintetlen maradt a DVSC hálója. A három pont sorsa a 77. percben dőlt el, amikor a vendégek 99-es számú labdarúgója második gólját is megszerezte, beállítva a 0-2-s végeredményt.

NB I., 14. forduló:
ZTE – DVSC: 0-2
Gólszerző: Garba 10', 77'

Garba első gólja a mérkőzésen

Garba gólja Egerszegen

A ZTE gyakorlatilag 9 percen át a kapujához szegezte a Debrecent, majd jött egy apró hiba...