Messi és Suarez továbbjuttatta a Barcelonát, Szoboszlai gólpasszt adott

Messi
Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (R) celebrates with Barcelona's Argentine forward Lionel Messi scoring the opening goal during the UEFA Champions League Group F football match between FC Barcelona and Borussia Dortmund at the Camp Nou stadium in Barcelona, on November 27, 2019. (Photo by PAU BARRENA / AFP)
Szerdán újabb nyolc meccsel folytatódott a Bajnokok Ligája csoportkör ötödik fordulója. A nap két rangadóján a Barcelona a vártnál könnyebben, 3-1-ra verte a Borussia Dortmundot, a címvédő Liverpool pedig 1-1-es döntetlent játszott a Napolival. Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is kezdőként lépett pályára: a Lipcse őrült hajrában mentette döntetlenre a Benfica elleni találkozót, a magyar válogatott kapusát viszont a második félidőben sérülés miatt le kellett cserélni. A Salzburg könnyedén nyert a Genk otthonában, Szoboszlai 80 percet töltött a pályán és kiosztott egy gólpasszt is.

A mérkőzést megelőzően a Barca nyolc, a Dortmunf hét ponttal állt az F-csoportban, komoly tétje volt tehát a találkozónak a továbbjutás szezmpontjából. Mindkét alkulatban voltak hiányzók, Griezmann, Götze, Sancho, vagy éppen Thorgan Hazard csak a kispadon kapott helyet, Jordi Alba, Piqué, és Paco Alcacer pedig sérülés, illetve eltiltás miatt nem léphetett pályára.

Messi viszont ott volt a kezdőben,

aki 700. meccsén szerepelt a Barcelonában, az örökranglistán már csak Xavi áll előtte, 767 találkozóval.

Az első helyzetre nem kellett sokat várni, 60 másodperc sem telt el, amikor Hakimi játszotta át magát a hazai védelem bal oldalán, lövését azonban Ter Stegen bravúrral hárította. A 7. percben a katalánok is veszélyeztettek, Dembelé centerezését Rakitic próbálta a kapuba juttatni, de egy blokkoló védő menteni tudott. A 21. percben aztán úgy tűnt, Valverde alakulata megszerzi a vezetést, Messi kiugratását ugyanis Suarez értékesítette, ám videózás után les miatt nem adták meg a találatot. Ami azonban késik, nem múlik,

néhány perccel később ugyanez volt a felállás, az ötszörös aranylabdás már jó ütemben tálalt Suarez elé, aki ezúttal sem hibázott.

A 33. percben pedig már 2-0 volt az állás, Hummels adott el könnyelműen egy labdát a saját tizenhatosának előterében,

Suárez és Messi pedig könnyedén játszotta át a németek védelmét, utóbbi pedig megduplázta a Barca előnyét.

Az argentin ezzel történelmet írt,

a Borussia már a 34. ellenfele volt, amelynek bevette a kapuját a BL-ben, így most már egyeduralkodó,

Cristiano Ronaldót és Raúlt előzi meg.

Sokkal jobban játszott a katalán együttes, a Dortmund gyakorlatilag a félpályán sem jutott át - egyedül Dembelé sérülése miatt aggódhattak a hazaiak, akit le kellett cserélni, Griezmann váltotta. A hajrá legemlékezetesebb jelenetét

Suárez és a játékvezető mutatta be, az uruguayi közelről fejbe lőtte Clément Turpint.

Messire és Suárezre nem volt ellenszere a Dortmundnak az első félidőben Forrás: AFP/Pau Barrena

Szünetben Lucian Favre is érezte, hogy változtatnia kell, Schulzot Jadon Sancho váltotta. Az első ziccer azonban nem előtte, hanem Griezmann előtt adódott, a francia azonban 10 méterről kapásból Bürkibe bombázott. Nem sokkal később Messi szlalomozott át a védőkön, majd esett hatalmasat a 16-oson belül,

a játékvezető azonban nem ette meg próbálkozást, és sárga lappal "díjazta" a színészkedést.

A 60. percben Julian Brandt hozhatta volna vissza a vendégek reményeit, nem tudott azonban túljárni honfitársa, Ter Stegen eszén, aki nagy bravúrral védte a közeli próbálkozást. Szépítés helyett pedig jött a harmadik Barcelona találat: Messi ezúttal Griezmannt kínálta meg egy remek labdával,

a francia támadó pedig ezúttal már nem hibázott, kilőtte a hosszú sarkot.

A 75. percben Messi varázsolt megint, a keresztlécet találta telibe egy oldalszabadrúgásból - a túloldalon viszont az angolok tehetsége,

Sancho is megvillant, 15 méterről néhány csel után hatalmas gólt ragasztott a hazai kapuba.

A 87. percben ráadásul duplázhatott volna a dortmundiak fiatal tehetsége, Ter Stegen azonban a felsőlécre tornázta az újabb lövését. Újabb gól nem esett, győzelmével a Barca továbbjutott, ráadásul bebiztosította csoportelsőségét is.

A játéknap másik rangadóján a címvédő Liverpool viszonylag korán hátrányba került a Napoli ellen, Mertens lőtte az olaszok gólját. A 65. percben aztán Dejan Lovren találatával egyenlített Jürgen Klopp csapata, 1-1 is maradt a végeredmény. A Szoboszlai Dominik a kezdőben kapott helyet a Genk elleni idegenbeli találkozón, amelyet csapata, a Red Bull Salzburg már az első félidőben eldöntött -

a válogatott játékosa gólpasszal járult hozzá a magabiztos győzelemhez.

Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig meglepetésre hazai környezetben már 2-0-s hátrányban volt a Benfica ellen, a 89. és a 96. percben szerzett gólokkal azonban döntetlenre mentette a találkozót.

Sajnos a magyar kapust fejbe térdelték, így sérülés miatt a 64. percben le kellett cserélni.

Az Ajax simán győzött a Lille vendégeként, az Inter pedig a Slavia Praha otthonából hozta el a három pontot.