Gulácsiék is legyőzték a Dárdai nélkül szenvedő Herthát

Hertha BSC - RB Leipzig Sports soccer Bundesliga Pair Disappointed Goal scorer Timo Werner (RB Leipzig)
09 November 2019, Berlin: Soccer: Bundesliga, Hertha BSC - RB Leipzig, 11th matchday in the Olympic Stadium. Leipzig's Timo Werner rejoices after his equalizing goal scored by penalty to 1:1... Photo: Soeren Stache/dpa-Zentralbild/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or the match in the form of sequence images and/or video-like photo sequences.
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig hátrányból felállva 4-2-re nyert a Hertha BSC vendégeként, míg Szalai Ádám együttese, a Mainz továbbra is szenved.

Némi meglepetésre az idén Dárdai Pál nélkül nem túl fényesen szereplő Hertha BSC szerzett vezetést a 32. percben Maximilian Mittelstadt révén egy távoli lövéssel. Ám nem sokáig örülhetett a berlini együttes, a videobírózás után a 39. percben Timo Werner egyenlített büntetőből. És itt még nem volt vége a lipcsei pillanatoknak,

a hajrában Marcel Sabitzer megpattanó lövése talált utat a kapuba.

Timo Werner ismét duplázott Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Soeren Stache

A Gulácsi Péterrel felálló –Willi Orbán sérülés miatt nem tudott játszani – lipcseiek a második játékrészben csak arra koncentráltak, hogy megtartsák az előnyt. Sok említésre méltó esemény pedig sokáig nem is volt, de

a meccs vége mégis élvezetsere sikerült.

Előbb a 87. percben Kevin Kampl, majd nem sokkal később Timo Werner is betalált. Az utolsó pillanatokban Davie Selke még szépített, de a Leipzig így is 4-2-re nyerni tudott. A Hertha BSC sorozatban negyedik meccsén maradt nyeretlen, míg a Leipzig a Mainz 8-0-s kiütése után Berlinben is győzött.

Szalai Ádám a kezdőcsapatban kapott helyet a Mainz együttesében, de ezúttal sem volt sok öröme, ugyanis az újonc Union Berlin 3-2-re verte idegenben a riválisát.

A vendég együttes már 3-0-ra is vezetett, de a Mainz nem adta fel, igaz pontot végül nem sikerült szereznie. A magyar válogatott támadó végigjátszotta a találkozót, de nem tudott gól szerezni. A meccs hőse a svéd Sebastian Andersson volt, aki duplázott a találkozón.