A Brugge elleni döntetlen a Real Madrid újabb BL-blamája

Horizontal
Club Brugge's players celebrate after Nigerian forward Emmanuel Bonaventure scored a second goal during the UEFA Champions league Group A football match between Real Madrid and Club Brugge at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on October 1, 2019. (Photo by OSCAR DEL POZO / AFP)
A belga Club Brugge 2-2-es döntetlent ért el a Real Madrid otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjának második fordulójában. A belga csapat 2-0-ra is vezetett, innen állt fel a Madrid, de a meccset nem tudta megnyerni. A spanyol csapatnak két forduló után 1 pontja van, ez elég harmatos teljesítmény a madridiaktól.

Real Madrid - Club Brugge 2-2

Nem volt könnyű helyzetben a meccs előtt a spanyol csapat, amely az első fordulóban sima vereséget szenvedett a PSG otthonában. A 3-0-s zakó után hazai pályán nem engedhetett meg magának újabb botlást Zidane csapata. A Brugge egy hazai 0-0 után (a Galatasaray ellen) érkezett a spanyol fővárosba. A Realból nagy nevek hiányoztak, hiszen James Rodriguez és Gareth Bale sem léphetett pályára. Isco és Marcelo korábban szintén sérült volt, de ők ketten már leülhettek a kispadra.

A Real Madrid nagy nyomás alá helyezte a belgák kapuját, mégis a Bruges szerzett vezetést a Bernabeuban. A 9. percben Percy Tau indult meg, majd a középen érkező Emmanuel Bonaventure szinte átesett a labdán. Ez annyira megzavarta a Real kapusát, hogy csak nézte, ahogy a labda a hálóba gurult.

A gól után jöhetett a videóbíró, azt nézték meg, hogy nem volt-e les a gól előtti szituáció, de nem volt az.

Emmanuel Bonaventure góljával szerzett vezetést Madridban a Brugge Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Vezetést szerzett tehát a belga csapat, amely elég kínos volt a Real Madridra nézve. Ráadásul a Brugge története során még soha nem szerzett BL-mérkőzésen ilyen gyorsan gólt.

A belgák gólja után a Madrid fokozta a nyomást, a Brugge játékosai szinte csak védekeztek. A spanyol csapat fölényét szögletek jelezték, de 20 perc elteltével még mindig a vendégcsapat vezetett. Miközben pedig a Real végigtámadta a meccset és elkeseredetten küzdött az egyenlítésért, a 39. percben jött az újabb fordulat. Az Aranylabdás Modric saját térfelén vesztette el a labdát, ebből vezetett támadást a Brugge és az első gól szerzője, Emmanuel Bonaventure kis csetlés-botlás után gyönyörűen emelt a Real kapujába.

2-0 a belga csapat javára, egészen elképesztő, amit a Real ezen a meccsen az első félidőben csinált.

Emmanuel Bonaventure másodszor is mattolta a Real Madridot Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Nem csoda, hogy Zidane csak a fejét fogta a kispadon.

Ezzel le is pergett az első félidő, a Brugge kétgólos előnye füttyszóra késztette a Bernabeu közönségét. Ez már csak azért is jogos volt, mert a Real Madrid története során először esett meg, hogy hazai pályán európai kupamérkőzésen sorozatban harmadszor kapott kettő, vagy annál több gólt.

Óriási kérdés volt, hogy mit hoz a folytatás, képes lesz-e a Real innen felállni, esetleg megfordítani a mérkőzést. Ráadásul Zidane a szünetben kapust cserélt, azaz Courtois helyett Areola érkezett a pályára, de bejött Marcelo is, aki Nacho helyére érkezett. A Real csak egyet tehetett: támadott rendületlenül, a belga együttesnek maradt a védekezés. A második félidő első perceiben a belgák szinte át sem lépték a felezővonalat. A 49. percben Hazard éles szögből leadott lövését védte Mignolet. Ugyanakkor a Brugge kontrái életveszélyesek voltak: az 54 percben ott lehetett volna a harmadik Brugge-gól, de az eddig két gólt szerző Emmanuel Bonaventure lövését védte a cserekapus, Areola.

Óriási meccs kerekedett ebből,

pedig előzetesen nem ez a párosítás kínálta a legnagyobb izgalmakat. Az 55. percben Ramos gólt fejelt, a bírók először lest jeleztek, de a videós ellenőrzést követően megadták a spanyol csapat gólját.

Maradjunk annyiban, jó szeme volt a videóbírónak. Mata lába lógott be, de ezt szabad szemmel nem lehetett észrevenni.

1-2, a Real-közönség feléledt, a Real pedig óriási esélyt kapott.

Sergio Ramos szépítő fejese hozta vissza a Real reményeit Forrás: AFP/Oscar Del Pozo

A Real tovább támadott, de sorra hagyta ki a helyzeteket. A 70. percben Modric lövése mellément, a Brugge csak védekezett, de jól állt a lábán a belga csapat. Minden egyes eltelt perc a belgáknak kedvezett, miközben a Real-játékosok egyre idegesebbek lettek. Érett tehát a szenzáció Madridban, majd Brugge csapatkapitánya, Vormer lépett oda Viniciusnak, megkapta a második sárga lapját, mehetett az öltözőbe. Emberelőnybe került a Real Madrid, majd jött azonnal az egyenlítés: Kroos szabadrúgását Casemiro fejelte be a Brugge kapujába. 2-2, volt még idő arra, hogy a Real esetleg megfordítsa a meccset.

Erre azonban már nem maradt ereje a Madridnak, a 2-2-es végeredmény a Realra nézve nem túl hízelgő. Két forduló után 1 pontja van Zidane csapatának - ez elég harmatos.

1. félidő
39Emmanuel Dennis
9Percy Tau
9Emmanuel Dennis
2. félidő
90Eden Hazard
90Percy Tau

9
35Percy Tau

Atalanta - Sahtar Donyeck 1-2

A C-csoportban az első forduló két vesztese, az olasz és ukrán csapat találkozott egymással Bergamóban. Az olaszok a Dinamo Zagreb ellen kaptak ki 4-0-ra, míg az ukránokat a Manchester City verte meg 3-0-ra.

Az olasz városban a 14. percben szerezte meg a vezetést az Atalanta, mégpedig tizenegyesből. Josip Ilicic végezte el a büntetőt, de a Donyeck kapusa, Pjatov kivédte a büntetőt.

A Donyeck kapusa, Andrij Pjatov védi ki az Atalanta tizenegyesét Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

Óriási lehetőséget szalasztott el az Atalanta. A 28. percben azonban már nem hibázott a bergamói együttes. Hans Hateboer tekerte be a labdát a kapu elé, ami éppen Duvan Zapata fejére érkezett, ő a kapust megelőzve közvetlen közelről fejelt a kapu közepébe (1-0).

A 41. percben egyenlítettek az ukránok. Junior Moraes kapott nagyon okos passzt, és egy az egyben törhetett kapura, majd Moraes megoldotta a feladatot és 1-1-re alakította a meccs állását. Ezzel le is telt az első 45 perc.

A második félidőben úgy tűnt, mindkét csapat elégedett lesz az 1-1 ponttal. A váratlan fordulat a 95. percben következett. Ekkor Manor Solomon került helyzetbe Dodo átadásának köszönhetően, majd a kapussal szemben állva nem hibázott, a felső sarokba lőtt. A Donyeck ezzel a góllal 2-1-re nyert Bergamóban - az Atalanta nagyon nehéz helyzetbe került.