Guardiola csapata gólrekordot döntött a Premier League-ben

fbl Horizontal
Manchester City's Portuguese midfielder Bernardo Silva (CL) celebrates with Manchester City's Spanish midfielder David Silva after he scores the team's sixth goal during the English Premier League football match between Manchester City and Watford at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on September 21, 2019. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 6. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Pep Guardiola vezette Manchester City több rekordot is felállítva 8-0-ra legyőzte a Watford csapatát az Etihad Stadionban.

A City legutóbb májusban, az FA-kupa döntőben találkozott a Watforddal, akkor egy hatost rúgott a Wembley Stadionban, így a vendégek a visszavágás reményével érkeztek Manchesterbe.

Pep Guardiola csapata már az 52. másodpercben megszerezte a vezetést a spanyol David Silva góljával, ami a Premier League idei szezonjának leggyorsabb találata lett.

David Silva (jobbra) adta meg a meccs alaphangját Forrás: AFP/Oli Scarff

A 7. percben az argentin Sergio Agüero tizenegyesből belőtte a 100. gólját a manchesteri Etihad Stadionban.

Nála többször csak Thierry Henry és Wayne Rooney szerzett több gólt a Premier League-ben hazai pályán - Henry 114-et a Highbury Stadionban, Rooney pedig 101-et az Old Traffordon.

Mivel Henry visszavonult, Rooney pedig már nem az angol első osztályban focizik, így nem túl nagy rizikó kijelenteni, hogy az argentin támadó hamarosan megdönti a két legenda rekordját.

Sergio Agüero a legendák nyomában Forrás: AFP/Oli Scarff

Ezt követően a City gyorsan berámolt még három gólt – Mahrez, Bernardo Silva és Otamendi voltak eredményesek -, és a 18. percben már 5-0 állt az eredményjelzőn.

A Premier League történetében még soha egy csapat sem lőtt ilyen gyorsan öt gólt.

A második félidőben sem állt meg a Manchester City.

A portugál Bernardo Silva szerzett még két gólt, így meglett pályafutása első mesterhármasa.

A 85. percben a belga Kevin De Bruyne állította be a végeredményt, aki 15 méterről elemi erővel lőtt a jobb felső sarokba.