Három góllal is vezetett, de végül csak eggyel nyert a Real Madrid

Real Madrid vs Levante: La Liga La Liga Real Madrid Levante
Karim Benzema már négy gólt lőtt a bajnokságban
A Real Madrid hiába vezetett már 3-0-ra is az első félidőt követően, végül csak 3-2-re sikerült legyűrnie a Levante csapatát.

A negyedik forduló előtt egy győzelemmel és két döntetlennel állt Zinedine Zidane csapata, amely a Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro - Lucas, James, Kroos, Vinícius - Benzema összeállításban kezdett.

A szakadó esőben és a korai időpontban nem telt meg teljesen a Bernabeu Stadion, de ez nem zavarta a hazaiakat, aki nagyon aktívan kezdtek. Lucas és Benzema nagy helyzetei után a francia szerzett vezetést a 25. percben, majd a 31. percben is betalált, négy góljával pedig a góllövőlista élére is állt.

Karim Benzema már négy gólt lőtt a bajnokságban Forrás: Anadolu Agency/2019 Anadolu Agency/Burak Akbulut

Az első félidőben még Casemiro is betalált, így háromgólos előnnyel fordultak a csapatok.

A második félidőben a korábbi madridi Borja Mayoral hamar szépített, majd Zidane lehozta Casemirót és Ramost is, akiknek a helyére Militao és Hazard érkezett. A Real renegeteg helyzetet kihagyott, egy gólt is elvett a VAR les miatt, ezután pedig egy szintén korábbi madridi nevelés, Gonzalo Melero is betalált.

A Real próbálta lezárni a meccset, de nem jött a negyedik gól, sőt, a hosszabbításban még Courtois-nak kellett egy bravúrt bemutatnia, hogy maradjon a 3-2.