NB III-as ellenfelet kapott a kupában a Ferencváros és a Fehérvár is

Vidi - Honvéd Magyar Kupa döntő
A 2018/19-es Magyar Kupa győztese: a MOL Vidi FC
Sorsoltak a labdarúgó Magyar Kupában. A 6. fordulóban már az OTP Bank Liga csapatai is pályára lépnek. A meccseket szeptember 21-én és 22-én játsszák majd.

A Ferencváros és a ZTE elhalasztott bajnoki találkozója miatt e két együttes a kupában szeptember 25-én, szerdán csap össze a hétfőn kisorsolt ellenfelével. A csapatokat Dunai Antal olimpiai bajnok, többszörös magyar bajnok és Magyar Népköztársasági Kupa-győztes labdarúgó húzta ki.

A 2018/19-es Magyar Kupa győztese akkori nevén a MOL Vidi FC Fotó: Szabó Gábor - Origo

Az OTP Bank Liga és Merkantil Bank Liga csapatai még kiemeltek voltak a sorsoláson, tehát egymással nem kerülhettek össze. A párharcok pályaválasztói az alacsonyabb osztályú együttesek. Azonos osztály esetén az elsőnek kihúzott csapat játszik hazai pályán.

A Tállya KSE szerencsés volt: a Balmazújváros kizárása miatt erőnyerőként nem kell pályára lépnie a 6. fordulóban, a 7. körben folytatja szereplését.

A továbbjutás egy mérkőzősen dől el; ha ez nem sikerül a rendes játékidőben, kétszer 15 perc hosszabbítás, majd tizenegyesek következnek.