Súlyos vereséggel indult Szalai Ádám második mainzi karrierje

Bavaria Munich - FSV Mainz 05 Sports soccer Bundesliga Group Goal celebration jubilate JOY Clipping Single action
31 August 2019, Bavaria, Munich: Soccer: Bundesliga, Bayern Munich - FSV Mainz 05, Matchday 3 in the Allianz Arena. Benjamin Pavard of Munich rejoices over his goal to 1:1. Photo: Sven Hoppe/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or the match in the form of sequence images and/or video-like photo sequences.
Szalai Ádám csereként beállva bő félóra lehetőséget kapott régi-új csapatában, az FSV Mainzban, amelyik hiába vezetett már a 6. percben, végül kiadós vereséget szenvedett a Bayern München otthonában. A Hertha Berlin peches meccsen kapott ki a Schalke vendégeként.

A hazai csapatban két új igazolás is szerepet kapott, miután Niko Kovac a kezdőbe jelölte az Intertől elhozott horvát Ivan Perisicet, illetve a Barcelonából Bajoroszágba költöző Philippe Coutinhót.

Niko Kovac harcias vendégcsapatra számított, amelyiknek szüksége is volt az első két fordulóban elszenvedett vereségek után a pontra. Ennek szellemében a 6. percben egy gyors támadás végén érkező pontos beadást a holland Jean Paul Boetius fejelt Süle mellől a hazaiak kapujába.

Fél órát kellett várni a szorgosan támadó Bayern válaszára, ekkor egy beadást Benjamin Pavard rúgott egy tornamutatvánnyal a vendégek kapujába. Ez volt a francia középpályás első gólja a német klubban. A rendes játékidő utolsó másodpercében David Alaba pedig egy mesteri szabadrúgással már a Bayernt jutatta előnyhöz.

A második félidő elején Ivan Perisic köszönte meg a lehetőséget, és 2015. május 23. után lőtt újra gólt a Bundesligában. Jó meccsük volt az újoncoknak, hiszen Pavard 3-1-nél gól és gólpassznál, míg Perisic ugyebár egy gólnál járt. Sandro Schwarz ekkor küldte pályára Szalai Ádámot, így már közelről lathatta, ahogy beindul Bayern-henger, és futószalagon kezdik lőni a gólokat a hazaiak.

A két győzelemmel kezdő Wolfsburg a két zakóval indító Paderbornt fogadta, de az újonc, ahogy a Leverkusen és a Freiburg ellen, úgy ezúttal sem ijedt meg, ehelyett inkább a 12. percben a brazil Cauly révén megszerezte a vezetést.

A hazaiak a második félidő elején tudtak kiegyenlíteni, a győzelemért azonban hiába támadtak nagy erőkkel, a Paderborn elvitt egy pontot a Vokswagen Arénából.

A Leverkusen–Hoffenheim meccs kezdetén a legérdekesebb statisztika az volt, hogy a hazaiak csatára, Kevin Volland (68) egyel több Bundesliga-gólnál járt, mint a vendégek komplett kezdőcsapata. A statisztikák azonban nem szoktak gólt rúgni, és most sem tették – ahogy a pályára lépő játékosok sem.

Az első félidő utolsó perceiben kisebb dráma zajlott le Freiburgban: a 37. percben a vendég Köln Kingsley Schindler révén megszerezte a vezetést, a játékvezető azonban videozás után elvette a gólt, hogy percekkel később Raphael Czichos passzoljon mesterien a saját kapujába, és 0-1 helyett máris 1-0-t mutatott az eredményjelző.

Az 53. percben azonban siker koronázta a vendégek erőfeszítéseit, és Antonio Modeste góljával kiegyenlítettek, sőt, a ráadás perceiben még a győztes gólt is megszerezték.

Gelsenkirchenben is az első félidő végén indult be az élet: Niklas Stark öngóljával szerezték meg a vezetést a hazaiak a Hertha ellen. A második félidő kísértetiesen ugyanúgy kezdődött, ahogy az első véget ért, csak ezúttal Karim Rekik talált a berliniek, azaz a saját kapujába.

A Hannover 2009-es bravúrja óta a berlini az első csapat, amelyik két öngólt rúgott egy Bundesliga-meccsen.

Eredmények, Bundesliga, 3. forduló:
Bayern München–FSV Mainz 05 6-1 (2-1)
gól: Pavard 36., Alaba 45., Perisic 54., Coman 65., Lewandowski 78., Davies 82. ill. Boetius 6.
SC Freiburg–1. FC Köln 1-2 (1-0)
gól: Czichos 41. (öngól), ill. Modeste 53., Skhiri 90+2.
Bayer Leverkusen–TSG 1899 Hoffenheim 0-0
Schalke 04–Hertha BSC 3-0 (1-0)
gól: N. Stark 38. (öngól), Rekik 48. (öngól), Kenny 86.
VfL Wolfsburg–SC Paderborn 1-1 (0-1)
gól: Brekalo 56., Cauly 12.