Erődemonstráció Dortmundban, vesszőfutás Brémában

Borussia Dortmund - FC Augsburg Sports soccer Bundesliga
17 August 2019, North Rhine-Westphalia, Dortmund: Soccer: Bundesliga, Borussia Dortmund - FC Augsburg, 1st matchday at Signal Iduna Park. Dortmund's Paco Alcacer (r) cheers his goal to 1:1. Photo: Guido Kirchner/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or the match in the form of sequence images and/or video-like photo sequences.
A Borussia Dortmund fél perc után hátrányba került hazai pályán az Augsburg ellen, végül azonban magabiztos sikerrel állt a tabella élére a Bundesliga 1. fordulójának szombati játéknapját követően. Nagy küzdelemben nyert a másik BL-induló csapat, a Bayer Leverkusen is, míg a Werder Bremen meglepetésre simán kikapott hazai pályán a Düsseldorftól.

A Bayern München pénteki, Hertha Berlin elleni hazai pontvesztése után Dortmundban is szörnyen indult a szezon, legalábbis a hazai drukkerek számára, miután a vendég Augsburg a 30. másodpercben megszerezte a vezetést. A BVB azonban vette a lapot, és Paco Álcacer góljával már a 3. percben ki is egyenlített. A spanyol csatár 27. német bajnoki meccsén már a 19. gólját szerezte. A félidő közepe a vendégek cseh kapusáról, Koubekről szólt, aki Weigl és Reus bombáját is bravúrral hárította.

A második félidő elején viszont éppen Koubek hibázott, amit Jadon Sancho használt ki, majd hat perccel később újra a cseh kapus bakizott, amit Marco Reus használt ki. Ez annyira megzavarta a vendégeket, hogy két perc múlva már a negyedik gólt kapták, majd az ötödik is megérkezett.

A Bajnokok Ligája csoportkörében érdekelt Leverkusen a 10. percben a 22 éves jamaicai csatára, Leon Bailey szemfüles góljával szerzett vezetést az újonc Paderborn ellen. A vendégek azonban nem ijedtek meg, egyenlítettek, majd négy-öt percenként újabb és újabb gólok lövésével szórakoztatták a felek a publikumot egészen a 25. percig. 2-2 után viszont egy félidőnyit kellett várni az újabb gólra, ekkor Kevin Volland vette vissza a vezetést a hazaiaknak.

A másik újonc, a Köln Wolfsburgban kezdte a szezont, és szenvedett 2-1-es vereséget.

A Bundesliga új meccsrekordere, a Werder Bremen a 36. percben hátrányba került hazai pályán a Düsseldorf ellen. A második félidőben szinte az első támadásukból egyenlíteni tudtak a hazaiak, a Düsseldorf azonban öt perc múlva visszavette a vezetést, majd meg is duplázta azt.

Freiburgban Sallai Roland a kispadról nézte végig, hogy csapata az utolsó tíz percben lőtt három góllal legyőzi hazai pályán a Mainzot.

Eredmények, Bundesliga, 1. forduló:
Borussia Dortmund–Augsburg 5-1 (1-1)
gól: Álcacer 3., 59., J. Sancho 51., Reus 57., J. Brandt 82., ill. Niederlechner 1.
Bayer Leverkusen–Paderborn 3-2 (2-2)
gól: Bailey 10., Havertz 19., Volland 69., ill. S. Michel 15., S. Mamba 25.
Wolfsburg–1. FC Köln 2-1 (1-0)
gól: M. Arnold 16., Weghorst 60., ill. Terodde 90.
Werder Bremen–Düsseldorf 1-3 (0-1)
gól: Eggestein 47., ill. Hennings 36., Karaman 52., Ayhan 64.
Freiburg–Mainz 3-0 (0-0)
Höler 81., Schmid 84., Waldschmidt 87. (11-esből)
Borussia Mönchengladbach-Schalke 04 0-0