Messi után Suárez is megsérült, kikapott a Barcelona

fbl Horizontal
Barcelona's Spanish defender Gerard Pique (L) reacts to Athletic's goal during the Spanish league football match between Athletic Club Bilbao and FC Barcelona at the San Mames stadium in Bilbao on August 16, 2019. (Photo by ANDER GILLENEA / AFP)
Az Atlhetic Bilbao hazai pályán egy hajrában szerzett gyönyörű góllal 1-0-ra legyőzte az FC Barcelonát a spanyol élvonal, a Primera Divsión 2019-2020-as szezonjának első mérkőzésén. A vendégek Messi nélkül, majd Suárez sérülés miatti kiválása után nem tudtak igazán veszélyesek lenni, ahogy sokáig a hazaiak sem, de aztán jött a veterán Aritz Aduriz.

Ahogy az a csütörtöki hírekből tudható volt, Lionel Messi kihagyta az idény első bajnokiját, ott volt viszont a katalánok keretében a két nagy nyári fogás, Antoine Griezmann és Frenkie de Jong.

Philippe Coutinho pedig még a keretbe sem került be. A brazil állítólag nagyon rossz néven vette, hogy csak a Neymar-üzlet kellékeként kezelték, és péntek esti hírek szerint a Bayern München játékosa lesz.

A két csapat az előző idényben oda-vissza döntetlent játszott, Bilbaóban ráadásul még gólt sem láthattak a szurkolók (Barcelonában 1-1 lett a vége).

Az első nagyobb védést Ter Stegennek kellett bemutatnia, amikor a 10. percben Inaki Williams jó 25 méterről célba vette a kapuját.

A Barca első igazán nagy helyzetére a 30. percig kellett várni, amikor a tizenhatoson belül már sántikáló Luis Suárez kapott gólpasszal felérő ajándék labdát Unai Lópeztől, de fordulásból a jobb kapufát találta el.

Percekkel később Rafinha váltotta az uruguayi csatárt, akinek gyaníthatóan a vádlijában keletkezett izomsérülés. A 44. percben éppen Rafinha óriási lövését ujjheggyel tolta a felső lécre Unai Simón.

A második félidőt a Barcelona kezdte aktívabban, Unai Simónnak az 50. percben lábbal kellett védenie Dembélé közeli lövését, és a katalánok egyre többször beszorították az Athleticet, ennek ellenére ritka vendég volt a mérkőzésen az igazán komoly gólhelyzet, és ha mégis akadt, az is kimaradt, ahogy Rakitic is jócskán a kapu fölé bombázott tíz méterről a 70. percben. Tíz perccel később Rafinha cselezte be magát a baszkok kapujáig, de közeli lövése egy hazai lábról végül szögletre ment.