Társoldalunk:

Hatalmas meglepetés, litván ellenfele lesz az El-ben a Ferencvárosnak

2019.08.15. 20:53

Hatalmas meglepetésre kettős győzelemmel jutott az Európa-liga playoff-körébe a litván Suduva, amely a Maccabi Tel Avivot ütötte ki. Idegenben 2-1-re, hazai pályán szintén 2-1-re nyert a litván csapat.

Az izraeli Maccabi úgy kezdett, hogy látszódott, minimum két gólt kell szerezni, de a litvánok az első lövésükkel gólt szereztek a 12. percben, egy megpattanó lövést nem tudott védeni az izraeli kapus.

A folytatásban kétszer is a kapufát találta el a Maccabi, egyik alkalommal egy szabadrúgás után landolt a labda a litván kapus ölében a kapufáról. A Suduva az első félidő végén újabb gólt szerzett, újra egy megpattanó lövésből.

A Suduva játékosaiForrás: https://twitter.com/RemyWhu

A második félidőben a Maccabi is betalált, de a játékvezető kezezés miatt nem adta meg a gólt, végül a 86. percben szépített a Maccabi egy közeli lövés után. A Suduva két kaput eltaláló lövésből szerzett két gólt, és várhatja a Ferencvárost jövő hét csütörtökön.

A párharc győztese biztosan az Európa-liga csoportkörében szerepel majd.

A Bajnokok Ligája selejtezőjéből az Európa-ligába átkerült FTC jövő csütörtökön idegenben vívja az első mérkőzést, majd egy héttel később a Groupama Arénában fogadja a litván gárdát.

Az AEK Athén 1-1-es döntetlent ért el csütörtökön a vendég Craiova ellen, így továbbjutott a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójában.

A görög csapat idegenben szerzett előnyét könnyedén tartotta meg, nem forgott veszélyben a továbbjutás a román együttes ellen, mely az előző körben a Budapest Honvédot búcsúztatta botrányos visszavágót követően, melyet büntetőkkel nyert meg.

Európa-liga-selejtező, 3. forduló, visszavágók:

Szpartak Moszkva (orosz)- FC Thun (svájci) 2-1 (0-1)
Továbbjutott: a Szpartak Moszkva kettős győzelemmel, 5-3-as összesítéssel.

AIK (svéd)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-1 (0-0)
Tj: az AIK, 3-2-es összesítéssel.

Apollon (ciprusi)-Austria Wien (osztrák) 3-1 (1-1)
Tj: az Apollon kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

BATE Boriszov (fehérorosz)-FK Szarajevó (bosnyák) 0-0
Tj: a BATE, 2-1-es összesítéssel.

Mlada Boleslav (cseh)-FCSB (román) 0-1 (0-0)
Tj: az FCSB, 1-0-ás összesítéssel.

FK Suduva (litván)-Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2-1 (2-0)
Tj: a Suduva kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)-Torino FC (olasz) 1-1 (0-0)
Tj: a Torino, 6-1-es összesítéssel.

Bnei Jehuda (izraeli)-Neftci Baku (azeri) 2-1 (1-0)
Tj: a Bnei Jehuda, 4-3-as összesítéssel.

Malatyaspor (török)-Partizan Beograd (szerb) 1-0 (1-0)
Tj. a Partizan, 3-2-es összesítéssel.

Zorja Luhanszk (ukrán)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-0 (0-0)
Tj: a Luhanszk, 2-1-es összesítéssel.

Zrinjski Mostar (bosnyák)-Malmö FF (svéd) 1-0 (0-0)
Tj: a Malmö, 3-1-es összesítéssel.

HJK Helsinki (finn)-Riga FC (lett) 2-2 (1-0)
Továbbjutott: a Riga, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Dinamo Tbiliszi (grúz)-Feyenoord (holland) 1-1 (0-0)
Tj.: a Feyenoord, 5-1-es összesítéssel.

Hapoel Beer Seva (izraeli)-IFK Norrköping (svéd) 3-1 (0-0)
Továbbjutott: a Hapoel Beer Seva, 4-2-es összesítéssel.

The New Saints (walesi)-Ludorogec (bolgár) 0-4 (0-2)
Tj.: a Ludogorec kettős győzelemmel, 9-0-s összesítéssel.

Trabzonspor (török)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (1-0)
Tj.: a Tranbzonspor 4-3-as összesítéssel.

AEK Athén (görög)-Universitatea Craiova (román) 1-1 (1-1)
Tj.: az AEK 3-1-es összesítéssel.

Valletta FC (máltai)-Asztana FK (kazah) 0-4 (0-2)
Tj.: az Asztana kettős győzelemmel, 9-1-es összesítéssel.

Viktoria Plzen (cseh)-Royal Antwerp (belga) 2-1 (0-0, 1-0, 2-0) - hosszabbítás után
Továbbjutott: az Antwerp 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal.

Arisz Szaloniki (görög)-Molde FK (norvég) 3-1 (2-0, 3-0, 3-0) - hosszabbítás után
Tj: a Molde 4-3-as összesítéssel.

AZ Alkmaar (holland)-FK Mariupol (ukrán) 4-0 (2-0)
Tj: az Alkmaar 4-0-ás összesítéssel.

Eintracht Frankfurt (német)-Vaduz (liechtensteini) 1-0 (1-0)
Tj: a Frankfurt kettős győzelemmel, 6-0-ás összesítéssel.

KAA Gent (belga)-AEK Larnaca (ciprusi) 3-0 (0-0)
Tj: a Gent 4-1-es összesítéssel.

PSV Eindhoven (holland)-FK Haugesund (norvég) 0-0
Tj: a PSV 1-0-ás összesítéssel.

Racing Strasbourg (francia)-Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 1-0 (1-0)
Tj: a Strasbourg kettős győzelemmel, 3-0-ás összesítéssel.

Aberdeen (skót)-HNK Rijeka (horvát) 0-2 (0-2)
Tj: a Rijeka kettős győzelemmel, 4-0-ás összesítéssel.

SC Braga (portugál)-Bröndby IF (dán) 3-1 (2-0)
Tj: a Braga kettős győzelemmel, 7-3-as összesítéssel.

Glasgow Rangers (skót)-Midtjylland (dán) 3-1 (2-0)
Tj: a Rangers kettős győzelemmel, 7-3-as összesítéssel.

Wolverhampton Wanderers (angol)-Pjunyik Jereván (örmény) 4-0 (0-0)
Tj: a Wolverhampton kettős győzelemmel, 8-0-ás összesítéssel.

Espanyol (spanyol)-FC Luzern (svájci) 3-0 (3-0)
Tj: az Espanyol kettős győzelemmel, 6-0-ás összesítéssel.