A Tottenham legyőzte a Bayern Münchent az Audi Kupa döntőjében

Horizontal
Tottenham players celebrate their victory at the end of the UEFA Champions League semi-final second leg football match between Ajax Amsterdam and Tottenham Hotspur at the Johan Cruyff Arena, in Amsterdam, on May 8, 2019. - Tottenham fought back from three goals down on aggregate to stun Ajax 3-2 and set up a Champions League final against Liverpool. (Photo by Adrian DENNIS / AFP)
A Tottenham Hotspur labdarúgócsapata nyerte a hagyományos müncheni Audi Kupát, melynek szerdai döntőjében 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel bizonyult jobbnak a Bayern Münchennél.

A legutóbb Bajnokok Ligája-döntős angol csapat szerzett vezetést a 19. percben Eric Lamela révén, majd a szünet után Christian Eriksen (59.) növelte az előnyt. A bajorok Jann-Fiete Arp (61.) lövésével szépítettek és Alphonso Davies (82.) távoli tekerésével egyenlítettek.

Az elsőség büntetőpárbajban dőlt el, melyet a Tottenham 6-5-re nyert meg.

A hazaiaknál a 71. percben állt be Kingsley Coman, aki nagyon rövid időt töltött a pályán: egy elfutásnál az argentin Juan Foyth kicsit visszahúzta őt, elesett, majd bal térdét fájlalva - melyre ellenfele rálépett - a földet csapkodta. Ápolást követően le kellett cserélni.
A bronzmérkőzésen a Real Madrid 2-2-es félidőt követően 5-3-ra verte a Fenerbahcét.