Nyolcgólos meccset nyert a Real Madrid Münchenben

Real Madrid v Fenerbahce - Audi Cup 2019 3rd FOOTBALL SPORT Spain Audi Cup Munich Munchen Tottenham Hotspurs FINAL Madrid Karim Benzema
Karim Benzema of Real Madrid celebrates after scoring his sides third goal during the Audi cup 2019 3rd place match between Real Madrid and Fenerbahce at Allianz Arena on July 31, 2019 in Munich, Germany. (Photo by Jose Breton/NurPhoto)
A Real Madrid 5-3-ra legyőzte a török Fenerbahce csapatát a Münchenben rendezett Audi Kupa felkészülési torna bronzmérkőzésén.

Az évente megrendezett rangos müncheni torna elődöntőjében a Real 1-0-ra kapott ki a Tottenhamtől, míg a legutóbbi török bajnokságban csak 6. helyen végző Fener 6-1-es verésbe futott bele a Bayern ellen.

Az Allianz Arénában ezúttal sem unatkoztak a nézők, alig telt el tíz perc és már 1-1 volt az állás, a 34. percben pedig 2-2. Szünet után sem csillapodtak a kedélyek, a 60. percre mindkét csapat rúgott még egy gólt – illetve ez úgy helyes, hogy míg a Fenernél Garry Rodrigues és Dirar után Özan Tufan is betalált, addig a spanyol csapatból csak Karim Benzema tudott eredményes lenni.

Végül a találkozót a meccset a Realból egyedül végigjátszó Nácho és Mariano Díaz gólja döntötte el, de az biztosan nem vígasztalja Zinedine Zidane-t, hogy az eddig lejátszott öt felkészülési meccsen 16 gólt kapott a csapata (Bayern-Real 3-1, Real-Arsenal 2-2, Atlético-Real 7-3, Tottenham-Real 1-0, Real-Fener 5-3), azaz 28 percenként beköszönnek nekik.

Ahogy a szerző írta az első félidő után: ez nem jó.

A torna döntőjét 2-2-re végződő rendes játékidő után a Tottenham nyert tizenegyesekkel 6-5-re.

Eredmények, Audi Kupa, a 3. helyért:
Real Madrid (spanyol)–Fenerbahce (török) 5-3 (2-2)
gól: Benzema 12., 27., 53., Nácho 62., M. Díaz 79., ill. Garry Rodrigues 6., Dirar 34, Tufan 59.