Kisebb meglepetésre meglepően simán verte Peru a Copa América kétszeres címvédőjét, Chilét. Peru 3-0-ra nyert, így vasárnap a házigazda Brazíliával találkozhat a döntőben.

Peru valósággal megtáltosodott, azt követően, hogy az eddigi négy meccsén mindössze három gólt szerzett, a csoportkörben pedig 5-0-ra kikapott Brazíliától.

Peru ünnepelhet Forrás: AFP/Juan Mabromata

Peru már a 20. percben vezetett, Edison Flores bombázott a kapuba. A 17. percben már 2-0 volt az állás, miután a chilei kapus, Gabriel Arias kalandozott ki a kapujából, Yoshimar Yotun pedig az üres kapuba lőtt.

Chile feljavult a második félidőre, Peru pedig veszélyesen kontrázott, gól viszont csak a ráadásban született, a veterán Paolo Guerrero talált még be.

Eduardo Vargas tette teljessé a chilei kudarcot a 95. percben, amikor egy panenkás tizenegyessel próbálkozott, de Pedro Gallese kapus védeni tudott.

Vasárnap a Maracanában tehát Brazília-Peru döntőt rendeznek. Peru 1975 óta nem nyerte meg a Copa Américát.