Eldőlt, az Inter és egy olasz kiscsapat indulhat a BL-ben

fbl Horizontal
Radja Nainggolan gólja nagyon sokat ért az Internek
Az már korábban eldőlt, hogy a Serie a első két helyén a Juventus és a Napoli végez, de az utolsó fordulóban dőlt csak el a másik két Bajnokok Ligája-helyezés sorsa az utolsó fordulóban.

Az utolsó kör előtt az Atalanta és az Inter állt a harmadik és a negyedik helyen, de az eredmények kedvező alakulása mellett volt esélye a BL-indulásra a Milannak, a Romának és a Torinónak is.

A délután folyamán a már bajnok Juventus kikapott a Sampdoriától. A Serie A-ban sorozatban nyolcadik aranyérmüket begyűjtő torinóiak a 85. és a 91. percben kapott gólokkal maradtak alul Genovában, s ez volt a távozását a múlt héten bejelentő vezetőedző, Massimiliano Allegri búcsúmeccse, Cristiano Ronaldo nem volt nevezve a meccsre. Az európai kupaszereplésről lemaradó csapatok mérkőzésén pedig a Torino 3-1-re legyőzte a vendég Laziót.

Az izgalmak estére maradtak és folyamatosan változott az aktuális BL-indulók kiléte. A harmadik helyezett Atalanta korán hátrányba került, de végül 3-1-re nyerni tudott.

Története során először lesz BL-induló az Atalanta:

Az Inter Nainggolan 81. percben szerzett góljával verte az Empolit 2-1-re, úgy, hogy Icardi büntetőt hibázott. Borozovic is betelált a hosszabbításban, de a videóbíró végül elvette a gólt. Az Inter sikere azt is jelentette, hogy az Empoli esett ki, miután a Genoa döntetlent játszott a Fiorentinával.

Radja Nainggolan gólja nagyon sokat ért az Internek Forrás: AFP/Miguel Medina

A Milan 3-2-re nyert a SPAL otthonában, de végül csak az európa-ligában indulhat, ahogy az AS Rma is, amely 2-1-re verte a Parmát, Daniele De Rossi búcsúmeccsén.

Az is eldőlt, hogy a 36 éves Fabio Quagliarella lett a Serie A gólkirálya, legutóbb Gianluca Vialli nyert a Samp játékosaként.

Fiorentina–Genoa 0–0
Cagliari–Udinese 1–2 (Pavoletti 17., ill. Hallfredsson 59., De Maio 69.)
Atalanta–Sassuolo 3–1 (P. Gómez 53., D. Zapata 35., Pasalic 65., ill. Berardi 19.)
Kiállítva: Berardi (Sassuolo, 45+5.), Magnanelli (83., Sassuolo)
Internazionale–Empoli 2–1 (K. Baldé 51., Nainggolan 81., ill. H. J. Traoré 76.) Kiállítva: K. Baldé (93., Inter)
SPAL–Milan 2–3 (Vicari 28., Faresz 53., ill. Calanoglu 18., Kessié 23., 66. – 11-esből)
Roma–Parma 2–1 (L. Pellegrini 35., D. Perotti 89., ill. Gervinho 86.)