Lucas Moura mesterhármasával BL-döntőbe lőtte a Tottenhamet - videó

Ajax Amsterdam - Tottenham Hotspur Sports soccer CHAMPIONS LEAGUE Second legs
08 May 2019, Netherlands, Amsterdam: Football, Champions League, knockout round, semi-final, return leg Ajax Amsterdam - Tottenham Hotspur, in the Johan Cruijff ArenA. Lucas Moura of Tottenham celebrates his goal to 2-1 Photo: Marius Becker/dpa
Szerdán este az Ajax Amsterdam a Tottenham Hotspurt fogadta a Bajnokok Ligája elődöntő visszavágó mérkőzésén. Az észak-londoni csapatnak egygólos hátrányt kellett volna ledolgoznia Hollandiában ahhoz, hogy bejusson a június 1-én sorra kerülő madridi BL-döntőbe. Azonban ez a szám már az első félidőben háromra növekedett, ugyanis az Ajax a 19 éves csapatkapitány, Matthijs de Ligt fejesgóljával már az ötödik percben megszerezte a vezetést, majd a 35. percben a marokkói Hakim Ziyech lőtt védhetetlen gólt a francia világbajnok Hugo Llorisnak. A második félidőben azonban feltámadt az angol csapat, a brazil Lucas Moura négy percen belül kétszer is betalált, ezzel visszahozta a Tottenham továbbjutási reményeit. A folytatásban az észak-londoni csapat a kapujához szögezte a holland együttest, majd drámai körülmények, között a 95. percben Lucas Moura harmadik találatával kiharcolta a továbbjutást.