Csodát tett a Liverpool, 4-0-ra kiütötte a Barcelonát

Liverpool
Liverpool's Dutch midfielder Georginio Wijnaldum celebrates after scoring their third goal during the UEFA Champions league semi-final second leg football match between Liverpool and Barcelona at Anfield in Liverpool, north west England on May 7, 2019. (Photo by Paul ELLIS / AFP)
A Barcelona 3-0-s előnnyel utazott a Liverpool otthonába, az Anfiled Roadra a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágójára, Jürgen Klopp együttese azonban csodát tett, legnagyobb sztárjai nélkül 4-0-ra verte a katalánokat és bejutott a BL-döntőbe.

Jürgen Klopp helyzetét regeteg sérülés nehezítte a mérkőzés előtt,

Roberto Firmino, Naby Keita, és Mohamed Szalah játékára nem számíthatott

a párharc második mérkőzésén.

A túloldalon ellenben Ernesto Valverde legerősebb kezdőjét küldhette pályára, a katalánoknál Messi, Suárez és az ex-liverpooli Coutinho is ott volt a pályán a kezdő sípszónál. Az első percekben a háromgólos hátrány tudatában érthetően mindent egy lapra feltéve támadott a Liverpool, és

a cserecsatár Divock Origi találatával már a 7. percben közelebb férkőztek a Barcához.

A folytalásban életjeleket mutattak a vendégek,

Messi azonban rá nem jellemző módon gyors egymásutánban két komoly lehetőséget is elszórakozott.

Coutinho lőtt egyet távolról, honfitársa azonban a helyén volt a kapuban.

Origi nagyon korán, már a 7. percben megszerezte a vezetést a Liverpoolnak Forrás: AFP/Paul Ellis

A 23. percben egy szép támadás végén a 'Pool közel került a második gólhoz,

Mané kavarta meg a vendégek baloldalát, majd remek egyéni megoldások után centerezett, Robertsont lövését azonban Ter-Stegen hárította.

A félidő második felére lenyugodtak a kedélyek, a hazaiak a vezetés mellett nem akartak fejjel a falnak rohanni, a vendégek pedig összesítésben a 3-1-es előny tudatában szintén nem vállaltak felesleges kockázatot. A játékrész utolsó ziccere mégis a katalánok előtt adódott, egy tipikus barcelonai kontra végén

Messi ugratta ki a leshatáron Jordi Albát, Alisson azonban a spanyol hátvéd próbálkozását is kivédte.

Georginio Wijnaldum (b) a szünetben állt be a Liverpoolban, majd szűk 10 perc alatt duplázott Forrás: AFP/Paul Ellis

A szünetben bár kényszerből, mégis kulcsfontosságú cserére szánta el magát Jürgen Klopp, Andrew Robertson ugyanis egy Vidal elleni párharc során megsérült, nem tudta folytatni a játékot,

helyére pedig Georginio Wijnaldum érkezett.

És bár aligha a hollandtól várta volna az angolok közönsége, hogy a párharc főszereplőjévé lép elő,

a középpályás az 54. és az 56. percben szerzett góljaival egalizálta a párharcot:

előbb Alexander-Arnold, majd Shaquiri beadását lőtte, illetve fejelte a tehetetlen Ter-Stegen kapujába.

Valverde azonnal reagált, Coutinho helyett a védekezőbb felfogású Semedót cserélte be, és bár Messi előbb szabadrúgásból, majd egy szöglet után is veszélyeztetett, igazán komoly helyzete továbbra sem adódott a Barcelonának. A rendes játékidő utolsó 15 percére Arturo Vidal helyett Arthur jött a Barca középpályájára, a hazaiak német szakembere viszont nem változtatott a hajrára.

Neki lett igaza, a 79. percben ugyanis Alexander-Arnold szenzációs helyzetfelismerésének és gyors szögletének, valamint

Origi újabb góljának köszönhetően már a Livepool állt továbbjutásra!

Trent Alexander-Arnold úgy tett, mintha mégse ő végezné el a sarokrúgást, mire a védők egyáltalán nem figyeltek rá, ezért a liverpooli játékos két gyors lépéssel visszafutott a labdához, majd az ötösön álló Origihez passzolt, aki senkitől sem zavartatva kilőtte a kapu jobb oldalát.

Innentől persze a Barcának lett sürgős, Rakitic helyett Malcolm lépett pályára, az angolok azonban remekül tartották a labdát, és az idővel is jól játszottak. Sőt, az ötperces hosszabbítás legelején Mané került ziccerbe, a szenegáli azonban egyrészt lesen volt, másrészt Ter-Stegen kezébe fejelt.

Az eredmény nem változott, a Barca a tavalyi Roma elleni kudarc után

ezúttal is háromgólos előnyről esett ki a BL-ből, a Liverpool pedig készülhet a madirdi fináléra.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: FC Liverpool (angol)-FC Barcelona (spanyol) 4-0 (1-0)
gól: Origi (7., 79.), Wijnaldum (54., 56.)
Továbbjutott: az FC Liverpool 4-3-as összesítéssel.