A Chelsea nem tudta kihasználni a riválisok botlását

2019.04.22. 23:26

Hiába kapott ki a Chelsea minden riválisa a hétvégi Premier League-fordulóban, a londoniak nem tudták kihasználni a Tottenham, a ManUnited és az Arsenal botlását, a játéknap zárómeccsén 2-2-es döntetlent játszottak a Burnley ellen a Stamfrod Bridge-en.

A találkozó első fele hasonló őrülettel indult, mint a szerdai City-Totteham BL-negyeddöntő, Hendrick a 8. percben egy szöglet utáni kapáslövéssel a vendégeket juttatta előnybe, Kanté és Higuaín góljaival azonban bő negyedóra elteltével már a Chelsea vezetett. Erre is volt azonban válasza a Burnleynek, Sean Dyche alakulata egy szabadrúgást követő figurából egalizált, így 24 perc elteltével 2-2 állt az eredményjelzőn.

Bár a hazaiak a folytatásban mindent megtettek a győzelemért, és gyakorlatilag az egész második félidőt végigtámadták, nem tudtak újabb gólt szerezni, így meglépni sem a riválisoktól.