Nem várt hős vezette győzelemre Angliát Montenegróban

Barkley
England's midfielder Ross Barkley (C) celebrates with teammates after scoring his second goal of the Euro 2020 football qualification match between Montenegro and England at Podgorica City Stadium on March 25, 2019 in Podgorica, Montenegro. (Photo by Andrej ISAKOVIC / AFP)
A labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának hétfői játéknapján az angolok a csehek után a montenegróiaknak is ötöt lőttek, ezúttal idegenben. A világbajnoki aranyérmes francia válogatott 4-0-ra győzött a vendég izlandi csapat ellen, míg a címvédő portugálok másodszor is döntetlent játszottak.

A franciák a 12. percben szereztek vezetést Samuel Umtiti révén, és a 68. percben Olivier Giroud duplázta meg az előnyt. Kisvártatva Kylian Mbappé és Antoine Griezmann is betalált. Az ukránok elleni döntetlennel rajtoló portugálok gyorsan, már a 7. percben hátrányba kerültek, Dusan Tadic büntetőből volt eredményes, ám még a szünet előtt sikerült egyenlíteni. Előtte a 31. percben Cristiano Ronaldót lábizomsérülés miatt lecserélték. A folytatásban a hazaiak közel álltak a gólhoz és a győzelemhez, ám be kellett érniük egy ponttal.

Ross Barkley (8) volt az angolok hőse Montenegróban, a Chelsea középpályása duplázott az 5-1-es győzelem során Forrás: AFP/Andrej Isakovic

Az angolok a nyitókörben a cseheket verték 5-0-ra, most pedig Montenegróban diadalmaskodtak fölényesen, 5-1-re. A mérkőzés hőse a Chelsea középpályása, Ross Barkley volt, aki két gólt is szerzett.

Eb-selejtezők:
A csoport:
Montenegró-Anglia 1-5 (1-2)
---------------------------
gól: Vesovic (17.), illetve Keane (30.), Barkley (39., 59.), Kane (71.), Sterling (81.)

Koszovó-Bulgária 1-1 (0-1)
--------------------------
gól: Zeneli (62.), illetve Bozsikov (39.)

A csoport állása: 1. Anglia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Bulgária 2/2, 3. Koszovó 1/1 (1-1), 4. Montenegró 1/2 (2-6), 5. Csehország 0/1

B csoport:
Portugália-Szerbia 1-1 (1-1)
----------------------------
gól: Carvalho (42.), illetve Tadic (7., 11-esből)

Luxemburg-Ukrajna 1-2 (1-1)
gól: Turpel (35.), illetve Cigankov (40.), Rodrigues (93., öngól)

A csoport állása: 1. Ukrajna 4 pont/2 mérkőzés, 2. Luxemburg 3/2, 3. Portugália 2/2, 4. Szerbia 1/1, 5. Litvánia 0/1

H csoport:
Franciaország-Izland 4-0 (1-0)
------------------------------
gól: Umtiti (12.), Giroud (68.), Mbappé (78.), Griezmann (84.)

Andorra-Albánia 0-3 (0-1)
-------------------------
gól: Sadiku (21.), Balaj (88.), Abrashi (96.)

korábban:
Törökország-Moldova 4-0 (2-0)
-----------------------------
gól: Kaldirim (24.), Tosun (26., 53.), Ayhan (70.)

A csoport állása: 1. Franciaország 6 pont/2 mérkőzés (8-1), 2. Törökország 6/2 (6-0), 3. Albánia 3/2 (3-2), 4. Izland 3/2 (2-4), 5. Andorra 0/2 (0-5), 6. Moldova 0/2 (1-8)