Courtois kapitális hibája is belefért a belgáknak, Hollandia simán nyert

BELGASOCCER VOETBAL FOOT FOOTBALL RODE DUIVELS DIABLES ROUGES BE
Belgium's goalkeeper Thibaut Courtois in action with the ball at a soccer game between Belgian national soccer team the Red Devils and England, the third place play-off of the 2018 FIFA World Cup, Saturday 14 July 2018 in Saint-Petersburg, Russia. BELGA PHOTO LAURIE DIEFFEMBACQ
Elkezdődtek az 2020-as Európa-bajnokság selejtezői. A magyar válogatott Szlovákiában kapott ki 2-0-ra, a csoportunk másik meccsén a horvátok hazai pályán hátrányból fordítva nyertek 2-1-re Azerbajdzsán ellen, de rendeztek meccseket a többi csoportban is.

A világbajnoki bronzérmes belgák hazai pályán fogadták az orosz válogatottat. Tielemans már a 15. percben betalált, de Cserisev kihasználva Courtois hatalmas hibáját szinte azonnal egyenlített.

Még az első félidő végén tizenegyesből, majd a hajrá pillanataiban akcióból is betalált Eden Hazard, 3-1-re nyertek a belgák. Az I-csoport többi meccsén Kazahsztán Skóciát verte 3-0-ra, Ciprus pedig 5-0-ra verte San Marinót.

A C-csoportban Hollandia 4-0-ra verte Fehérorszországot, Depay két gólt szerzett, mellette Wijnaldum és Van Dijk volt még eredményes, Észak-Írország pedig Észtországot verte.

A G-csoportban a lengyelek Piatek góljával nyertek Ausztriában, Macedónia pedig Lettországot verte, miközben Izrael 1-1-es döntetlent játszott Szlovéniával.

Eb-selejtezők, eredmények:

C csoport:

Észak-Írország - Észtország 2-0 (0-0)
gól: McGinn (56.), Davis (75., -11-esből)

Hollandia-Fehéroroszország 4-0 (2-0)
gól: Depay (1., 55., az utóbbit 11-esből), Wijnaldum (21.), Van Dijk (86.)

G csoport:
Izrael-Szlovénia 1-1 (0-0)
gól: Zahavi (55.), illetve Sporar (48.)

Észak-Macedónia - Lettország 3-1 (2-0)
gól: Alioski (11.), Elmas (29., 93.), illetve Isajevs (87.)
kiállítva: Ciganiks (92., Lettország)

Ausztria-Lengyelország 0-1 (0-0)
gól: Piatek (69.)

A csoport állása: 1. Észak-Macedónia 3 pont (3-1), 2. Lengyelország 3 (1-0), 3. Szlovénia 1 (1-1) és Izrael 1 (1-1), 5. Ausztria 0 (0-1), 6. Lettország 0 (1-3)

I csoport:

Belgium-Oroszország 3-1 (2-1)
gól: Tielemans (15.), Hazard (45., 88., előbbit 11-esből), illetve Cserisev (16.)
kiállítva: Golovin (90., Oroszország)