Nem csak a 100. Fradi-góljának örülhetett Böde Pakson - videó

BÖDE Dániel
Diósgyőr, 2018. október 27. A gólszerző ferencvárosi Böde Dániel (b) és csapattársa, Davide Lanzafame a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Ferencváros mérkőzésen a Diósgyőri Stadionban 2018. október 27-én. MTI/Czeglédi Zsolt
A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Ferencváros könnyedén, 3-0-ra nyert a Paks otthonában. Az összecsapáson Böde Dániel a 100. gólját szerezte a Fradiban.

A két csapat eddigi 22 bajnoki mérkőzésének mérlege kilenc-kilenc fővárosi siker és döntetlen mellett négy paksi győzelem. A Fradira nem várt egyébként sem könnyű kirándulás, mivel a Tolna megyeiek hazai pályán eddig csak egyszer, a címvédő Viditől kaptak ki ebben az idényben.

Az első tíz perc az ismerkedésről szólt, majd a 12. minutumban a Fradi kis híján a semmiből megszerezte a vezetést, de Leandro hiába emelt zseniálisan Fernando Gorriarán elé, a középpályás egy átvételt követően hétről nagyon gyengén a kapushoz lőtte a labdát.

A 16. percben azonban már összejött a vezetés a Ferencvárosnak a korábbi paksi közönségkedvenc, Böde Dániel találatával – ez volt a 100. gólja a Fradiban:

a támadó szép labdát kapott jobbról Varga Rolandtól – a labda még egy hazai fejen is megcsúszott –, majd 10 méterről nagy erővel a bal felsőbe lőtt.

A vendégek a folytatásban is maradtak támadásban, de nem igazán találták a rést a paksi védelmen, egészen a 26. percig, amikor egy pontrúgás hozott újabb találatot: Varga jobb oldali szögletét Abraham Frimpong csúsztatta meg középen, amely így

pont jó lett Miha Blazicnak, a szlovén védő az ötösről már nem hibázott fejjel.

A 33. percben a leshatárról kilépő Varga Roland került hatalmas ziccerbe, de inkább színezni akarta, és a cselt követően 15 méterről Rácz Gergő kezébe lőtte a labdát. A félidő hátralévő részében még Leandro veszélyeztetett szabadrúgásból, de újabb gól már nem esett, így kétgólos vendég előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A DVTK elleni kiesési focirangadó után is utolsó maradt a Haladás

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 16. fordulójában az egyaránt a kiesés ellen menekülő Haladás és Diósgyőr csatáján nem született döntés (1-1), a Kisvárda meglepetésre 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát, az Újpest döntetlent játszott Mezőkövesden (0-0), míg a Debrecen fontos három pontot szerzett az MTK otthonában (0-1).

A második játékrész elején is a Ferencváros irányította a meccset,

viszont legalább a Paks is eljutott már az ellenfél kapujáig.

Az 50. percben például feljegyezhettük az első kapura lövését hazai oldalon, Bartha László 16 méterről tüzelt, de Dibusz Dénes védeni tudott, majd nem sokkal később Hahn János fejelt senkitől sem zavartatva, hat méterről kapu mellé.

A helyzetek felbátorították a Paksot, amely szépen lassan mezőnyben is a Ferencváros fölé kerekedett. Persze az már más kérdés, hogy mennyire volt ez a hazai csapat érdeme, vagy a fővárosi csapat adta át a területet az ellenfelének.

Böde Dániel (balra) a 100. gólja mellett csapata sima győzelmének is örülhetett Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

De ahogy ez ilyenkor lenni szokott, paksi oldalon kimaradtak a helyzetek,

az FTC viszont gyönyörű szabadrúgásgóllal növelte az előnyét a 68. percben: Varga Roland közel 30 méterről tekert a jobb sarokba.

A 77. percben Davide Lanzafame volt erőszakos, de hiába került nagy ziccerbe a szerelés után, 10 méterről Ráczba lőtte a labdát,

majd a másik oldalon Haraszti Zsolt rontott két méterről.

A találkozó hajrájára pedig már nem maradt nyitott kérdés, bár a Paks ment előre becsülettel a szépítő gólért, ez nem jött össze, így a Fradi 3-0-ra nyert Pakson, és nyolc pontra növelte az előnyét a vasárnap éppen egymás ellen pályára lépő Vidi és Honvéd duó előtt.