Tovább tart az olaszok vesszőfutása

Horizontal
Portuguese goalkeeper Rui Patricio (L) and defender Ruben Neves celebrate their win at the end of the UEFA Nations League football match between Portugal and Italy at the Luz stadium in Lisbon on September 10, 2018. / AFP PHOTO / Francisco LEONG
A Cristiano Ronaldo nélkül felálló Portugália hazai pályán 1-0-ra legyőzte Olaszországot a Nemzetek Ligája A jelű divíziójának 3. csoportjában. Svédország legyőzte hazai pályán Törökországot, míg Feröer nem bírt Koszovóval.

Roberto Mancini alapos nagytakarítást végzett az első fordulóban Lengyelországgal hazai pályán csak 1-1-es döntetlenr végző olasz kezdőcsapatban: a bolognai tizenegyből csak a kapus Donnarumma és középpályás Jorginho maradt hírmondónak, míg az első meccsen szinte láthatatlan Mario Balotelli még a keretbe sem került be.

A portugáloknak is volt egy nagy hiányzója: Cristiano Ronaldo a horvátok elleni felkészülési és az olaszok elleni NL-meccsre szabadságot kért az ötszörös aranylabdás, hogy a legrövidebb időre se kelljen megszakítania torinói akklimatizációját. A portugálok így is ünnepléssel kezdtek: Pepe 100. alkalommal húzta magára a portugál válogatott mezét.

Ronaldo hiánya nem látszott meg a portugálok játékán, akik a kezdő sípszótól saját kapujuk elé nyomták az olaszokat, és főleg Bruma és Pizzi révén sorra vezették a gyors támadásokat, vagy éppen a vendégek térfelén megszerzett labdákból alakítottak ki helyzeteket. Hol Donnarummal védett, hol a felső léc segített be, hol egy védő tisztázott a gólvonalról. Valahogy kinéző olasz támadásra a félidő közepéig kellett várni, ekkor Zazának volt egy-két kisebb lehetősége, illetve pár szögletig is eljutottak az olaszok. A félidei 0-0 nem tükrözte a játék képét, és akkor még távol állunk az igazságtól.

A második félidő harmadik perce meghozta a portugál vezetést: Bruma viharzott be az olasz tizenhatosra, középre adott labdáját pedig Andér Silva tekerte Donnarummal kapujába.

Az olaszok ettől kicsit összekapták magukat, egy óra elteltével Mancini is próbált belenyúlni a meccsbe, de a cseréktől (Berardi, Emerson, Belotti) sem lett sokkal izmosabb a támadójáték, és csak a szerencsének és Donnarummának köszönhették végül, hogy megúszták a minimális vereséggel.

Ettől viszont még tény marad, hogy az olasz válogatott az utóbbi tizenegy mérkőzéséből csak kettőt nyert meg, Albánia (1-0) és Szaúd-Arábia (2-1) ellen.

A B-divízióban Svédország 2-0-s előnyről kapott ki hazai pályán 3-2-re Törökországtól, úgy, hogy a vendégek a 88. percben egyenlítettek. Pedig a 49. percben Viktor Claesson bombájánál még minden nagyon szép volt:

Két perccel később azonban Hakan Calhanoglu szépített, majd a törökök még egy fokozattal feljebb kapcsoltak és a 88. valamint a 91. percben szerzett gólokkal meg is fordították a meccset. A mérkőzés hőse - legalábbis török szempontból - Emre Akbaba volt, ő szerezte a két utóbbi találatot. Ez volt a győzelmet érő gól:

A magyar válogatottat is felvonultató C-divízióban három találkozót rendeztek: Skócia a várakozásoknak megfelelően legyőzte Albániát, ahogy Montenegró is Litvániát, Románia azonban kétszer is egyenlítve döntetlent harcolt ki Belgrádban.

A D jelű divízióban Andorra újra pontot szerzett, ezúttal Kazahsztán volt az "áldozat", Málta hazai pályán ikszelt Azerbajdzsánnal, míg Koszovó, ahogy a két csapat első találkozásának alkalmával, úgy ezúttal is 2-0-ra verte Feröert.

A osztály:
3. csoport:
Portugália-Olaszország 1-0 (0-0)
gól: André Silva (48.)
Az állás: 1. Portugália 3 pont/1 mérkőzés, 2. Lengyelország 1/1 (1-1), 3. Olaszország 1/2 (1-2)

B osztály:
2. csoport:
Svédország-Törökország 2-3 (1-0)
gól: Thelin (35.), Claesson (49.), illetve Calhanoglu (51.), Akbaba (88., 92.)
Az állás: 1. Oroszország 3 pont/1 mérkőzés (2-1), 2. Törökország 3/2 (4-4), 3. Svédország 0/1

C osztály:
1. csoport:
Skócia-Albánia 2-0 (0-0)
gól: Djimsiti (47., öngól), Naismith (68.)
Az állás: 1. Skócia 3 pont/1 mérkőzés (2-0), 2. Albánia 3/2 (1-2), 3. Izrael 0/1

4. csoport:
Szerbia-Románia 2-2 (1-0)
gól: Mitrovic (26., 63.), illetve Stanciu (48., 11-esből), Tucudean (68.)

Montenegró-Litvánia 2-0 (2-0)
gól: Savic (34., 11-esből), Jankovic (36.)
Az állás: 1. Montengró 4 pont (2-0), 2. Szerbia 4 (3-2), 3. Románia 2, 4. Litvánia 0

D osztály:
1. csoport:
Andorra-Kazahsztán 1-1 (0-0)
gól: Alaez (84.), illetve Logvinyenko (68.)
piros lap: Muzsikov (76., Kazahsztán)
Az állás: 1. Grúzia 6 pont, 2. Andorra 2, 3. Lettország 1 (0-1), 4. Kazahsztán 1 (1-3)