A labdarúgó OTP Bank Liga 2. fordulójában a Szombathelyi Haladás hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott az Újpest FC-vel, míg a Budapest Honvéd 4-0-ra legyőzte az újonc Kisvárdát a Bozsik Stadionban.

A Haladás és az Újpest is vereséggel érkezett a második fordulóba. A szombathelyi csapat az első játéknapon Kispesten szaladt bele egy 3-2-es vereségbe, míg az újpesti csapat az újonc MTK-tól kapott ki 2-0-ra a Szusza Ferenc Stadionban, majd csütörtökön 4-0-s vereségbe szaladt bele a Sevilla elleni Európa-liga-selejtezőn. Ráadásul Nebojsa Vignjevics vezetőedző eltiltás miatt nem számíthatott Branko Pauljevics és Balázs Benjámin játékára sem.

Az Újpest edzője felforgatott csapatott küldött pályára Szombathelyen Forrás: ujpestfc.hu

Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott. Mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de a szombathelyi Király Gábornak és az Újpest kapujába bekerülő Gundel-Takács Bencének sem kellett bravúrt bemutatnia.

A 19. percben a semmiből jött a lila-fehérek vezető gólja.

Szűcs Kristóf indításába Kristián Kolcák szerencsétlenül érte bele, így Nagy Dániel kiugrott ziccerbe, és a kimozduló Király mellett elpörgette a labdát (1-0).

Az újpestiek nem sokáig örülhettek a vezetésnek, ugyanis a 23. percben egyenlített a Haladás. Gaál Bálint szabadrúgására Vít Benes érkezett a hosszú oldalon, középre fejelte a labdát, az érkező Michael Rabusicnak pedig közelről már nem volt nehéz dolga (1-1).

A 36. percben Nagy Dániel duplázhatott volna. Cseke Benjámin hosszú indítása után ismét ziccerben találta magát, másodszor viszont laposan akarta ellőni a labdát Király mellett, azonban a Haladás veterán kapusa lábbal védeni tudott.

A 41. percben ismét vezetést szerzett az Újpest.

Zsótér Donát jobb oldali szögletét Obinna Nwobodo csúsztatta meg a rövid oldalon, a hosszún érkező Tischler Patrik visszafejelte a labdát a román Razvan Horjnak, aki három méterről a léc alá bombázott (1-2).

A második félidőt a Haladás kezdte jobban. Az 50. percben Predrag Bosnjak futott el a bal oldalon, középre passzolt Gaál Bálintnak, aki viszont 11 méterről jócskán fölé lőtt.

A 60. percben egyenlített a Haladás.

Az első szombathelyi gólhoz hasonló szabadrúgás-figura végén Jagodics Márk elé pattant a labda, aki nyolc méterről a kapu bal oldalába bombázott, Gundel-Takács nyújtózott, bele is tudott érni a lövésbe, de a labda becsorgott a hálóba (2-2).

Öt perccel később kis híján fordított a szombathelyi csapat.

Mészáros Karol húzott el a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd az alapvonalról visszagurított Gaálnak, aki viszont hat méterről csúnyán fölé lőtt. A 76. percben az Újpest is közel állt a győztes gól megszerzéséhez. Cseke kiugratásával Obinna került ziccerbe, átemelte a kimozduló Király fölött, azonban a menteni igyekvő Kristián Kolcák önfeláldozó módon bevetődött, és a gólvonalról kikanalazta a labdát.

A 83. percben ismét a Haladás állt közelebb a győzelemhez. A csereként érkező Halmosi Péter visszafejelt labdáját a szintén a padról beszálló Funsho Bamgboye lőtte el hat méterről, de Gundel-Takács bravúrral védte a rövid alsóba tartó labdát.

Gundel-Takács Bence a hajrában a mérkőzés egyik legnagyobb védését mutatta be Forrás: ujpestfc.hu

A 88. percben a szombathelyi publikumnak volt oka az ijedtségre.

Egy balról belőtt labdára Király Gábor vetődött ki, azonban az érkező Novothy Soma is becsúszott, de a labda helyett csak a 108-szoros magyar válogatott kapus fejét találta el. Szerencsére néhány perc ápolás után a 42 éves legenda folytatni tudta a játékot, de a hosszabbításban már nem akadt dolga, így maradt a 2-2-es végeredmény, ami azt jelenti, hogy a Haladás és az Újpest is megszerezte első pontját az OTP Bank Liga 2018/2019-es szezonjában.

OTP Bank Liga, 2. forduló:

Szombathelyi Haladás-Újpest FC 2-2 (1-2)
Szombathely, 4965 néző, v: Erdős
Haladás: Király - Schimmer, Kolcak, Benes, Bosnjak - Rácz, Jagodics - Mészáros, Gaál (Bamgboye 80.), Lyng (Halmosi a szünetben) - Rabusic (Grumic 63.)
Újpest: Gundel-Takács - Szűcs, Bojovic, Cseke, Burekovic - Horj, Sankovic - Nwobodo, Zsótér (Diallo 69.), Nagy D. (Angelov 89.) - Tischler (Novothny 57.)
gólszerzők: Rabusic (24.), Jagodics (60.), illetve Nagy D. (19.), Horj (42.)
sárga lap: Bosnjak (73.), Jagodics (88.), illetve Horj (28.), Novothny (88.)

A másik vasárnapi mérkőzésen a Budapest Honvéd 4-0-ra legyőzte az újonc Kisvárdát a Bozsik Stadionban.

Az első félidőben egyértelműen a még az Európa-liga-selejtezőben is érdekelt kispesti együttes uralta a játékot, s a játékrész közepén büntetőből szerezte meg a vezetést. A kisvárdai csapat semmilyen veszélyt sem jelentett a vendéglátók kapujára, a kispesti 16-os közelébe is csak ritkán jutott el, ugyanakkor mezőnyfölénye ellenére a hazaiak sem alakítottak ki sok helyzetet.

A fordulás után is a Honvéd volt az aktívabb, s Jánvári öngóljának köszönhetően a félidő derekán növelte előnyét. Az addig is csak szenvedő újonc a folytatásban egyre kevesebb ellenállást fejtett ki, s a hajrában a Honvéd két szép góllal kiütötte riválisát.

A Bozsik Stadionban rendezett találkozó után a kispestiek továbbra is százszázalékosak, míg az újonc pont nélkül áll. A Kisvárda ráadásul két meccsen nyolc gólt kapott, viszont egyet sem szerzett.

Budapest Honvéd-Kisvárda Master Good 4-0 (1-0)
Bozsik Stadion, 1174 néző, v.: Farkas
Budapest Honvéd: Gróf - Batik, Kamber, Baráth - Heffler, Vadócz, Gazdag, Nagy (Banó-Szabó 59.), Kukoc - Danilo (Cipf 75.), Holender (Lukács 66.)
Kisvárda: Felipe - Izing (Hej 31.), Beriosz, Parcvanija, Protic - Melnik, Lucas, Karaszjuk, Gosztonyi, Misic (Jánvári 53., Anderson 75.) - Ilic
gólszerzők: Danilo (24., 11-esből), Jánvári (72., öngól), Gazdag (85.), Lukács (91.)
sárga lap: Kukoc (25.), Gazdag (63.), illetve Lucas (23.), Beriosz (65.), Gosztonyi (82.)