A labdarúgó OTP Bank Liga 2. fordulójában a bajnoki címvédő MOL Vidi FC 1-1-es döntetlent játszott a Paksi FC-vel a felcsúti Pancho Arénában, míg a DVSC szintén 1-1-es döntetlenre végzett a Mezőkövesddel a Nagyerdei Stadionban.

A Videoton várhatta kedvezőbb helyzetből az összecsapást, mivel a bajnoki címvédő a nyitófordulóban négygólos győzelmet aratott az újonc Kisvárda fölött, majd szerdán bravúros döntetlent ért el Bulgáriában a Ludogorec vendégeként a BL-selejtezőn. Ezzel szemben a Csertői Aurél vezette Paks egy héttel ezelőtt 3-1-re kikapott Mezőkövesden, így égető szüksége volt a pontokra.

Kovácsik István (balra) ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet Forrás: molvidi.hu

Marko Nikolics, a MOL Vidi FC edzője négy játékosának is pihenőt adott a Ludogorec elleni szerdai BL-visszavágó előtt. A védelem tengelyéből hiányzott a magyar válogatott Vinícius Paulo, a zöld-foki- szigeteki Stopira, míg a támadósorból Huszti Szabolcs és a szerb Marko Scsepovics került kispadra.

Az első komoly helyzetre a 20. percig kellett várni. A paksi Szabó János visszagurított labdáját Bartha László éles szögből kapura tekerte, azonban a bal kapufát találta el.

Egy perccel később viszont a vendégek már megszerezték a vezetést.

Szabó bal oldali beadását a kapujából kimozduló Kovácsik Ádám kiejtette, az érkező Simon András pedig az üres kapuba lőtt (0-1).

Három perccel később egyenlíthetett volna a Vidi. Kovács István indult meg a jobb oldalon, majd hajszálpontos labdát tálalt Stefan Scsepovics elé, akinek hét méterről csak a kapuba kellett volna belsőznie, de eltörte a labdát, ami így Nagy Gergely ölében landolt.

Tamás Krisztián kulcsszerepet játszott a Vidi egyenlítő góljában Forrás: molvidi.hu

A 28. percben szerencsés gólt szerzett a bajnokcsapat.

A kezdőbe bekerülő Tamás Krisztián élésen kapu elé lőtt egy labdát, a menteni igyekvő Simon Ádám pedig szerencsétlenül ért bele, és a saját kapujába lőtt (1-1).

Az egyenlítő gól után a Vidi irányította a játékot, az első félidő hosszabbításában akár a vezetést is megszerezhette volna, de Kovács István szabadrúgását a francia Loic Nego hét méterről mellé fejelte. A második félidő is Nego-helyzettel indult. Egy bal oldali beadása után a szélsővédő 11 méterről dropból bombázott, de labda fél méterrel elkerülte a rövid felső sarkot.

Az 51. percben Kovács István jobbról betekert labdájára Pátkai Máté robbant be, becsúszva megpróbált lőni, de már nem tudta kapura irányítani a labdát. A 67. percben Stefan Scsepovics 18 méteres lövése elkerülte a jobb alsó sarkot, egy perccel később testvére, Marko érkezett a helyére Huszti Szabolccsal karöltve.

A paksi Haraszti Zsolt és a székesfehérvári Tamás Krisztián párharca Forrás: molvidi.hu

A 75. percben óriási paksi ziccer maradt ki.

Haraszti bal oldali szögletére a két perccel korábban beálló Horváth Péter robbant be, az ötméteres fejese azonban elcsorgott a bal kapufa mellett.

Az utolsó negyedórában a Paks irányította a játékot, de komoly helyzeteket egyik csapat sem tudott kialakítani, így az eredmény nem változott. A MOL Vidi FC-nek a Ludogorec elleni BL-selejtezőre való tartalékolás fontosabb volt, míg a Paks teljesen elégedett lehet a bajnoki címvédő otthonából elhozott egy ponttal.

OTP Bank Liga, 2. forduló:

MOL Vidi FC-Paksi FC 1-1 (1-1)
Felcsút, 1058 néző, v.: Solymosi
MOL Vidi FC: Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Tamás K. - Pátkai (Sós 89.), Nikolov (Huszti 67.), Varga J., Kovács I. - Lazovic, S. Scepovic (M. Scepovic 67.)
Paks: Nagy G. - Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Haraszti (Vági A. 92.), Papp K., Bertus, Simon Á., Bartha (Hahn 63.) - Simon A. (Horváth P. 73.)
gólszerzők: Simon Á. (29. - öngól), illetve Simon A. (22.)
sárga lap: Kovács I. (50.), Sós (94.), illetve Lenzsér (30.), Simon Á. (55.), Kulcsár D. (56.), Nagy G. (74.), Horváth P. (93.)

A DVSC hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel.

Óvatosan kezdték a mérkőzést a csapatok, kevés kockázatot vállaltak a játékosok. Az első játékrészben egyik együttes sem tudott helyzetet kialakítani, a Mezőkövesd teljesen egyenrangú ellenfele volt a hazai gárdának. A vezetés megszerzéséhez mégis a DVSC állt közelebb, de a negyvenedik percben Bódi szabadrúgása a bal kapufán csattant.

Varga Kevin (balra) volt a DVSC egyik legjobbja a Mezőkövesd elleni meccsen Forrás: dvsc.hu

A második félidőt nagyobb sebességi fokozatban kezdte mindkét csapat, a játékrész elején a vendégek is lőttek egy kapufát: Koszta szabadrúgásból találta el a keresztlécet. A folytatásban inkább a hazaiak kezdeményeztek, a Mezőkövesd kontrái azonban veszélyesek voltak. Az egyik ellentámadás végén Drazic lövése megpattant Kinyiken, így egy öngóllal megszerezte a vezetést Kuttor Attila vezetőedző csapata. Az utolsó húsz percben többet támadó DVSC egyenlíteni tudott: Kinyik ezúttal fejjel az ellenfél kapuját is bevette.

Debreceni VSC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)
Debrecen, 3228 néző, v.: Pintér
DVSC: Nagy S. - Cikos, Kinyik, Szatmári, Barna - Bódi, Kusnyír (Szécsi, 77.), Tőzsér, Haris (Calvente, 59.), Varga K. - Takács (Avdijaj, 59.)
Mezőkövesd: Dombó - Farkas, Pillár, Szalai, Vadnai - Meszhi (Katanec, 49.), Szeles - Cseri, Koszta (Szakály D., 92.), Tóth B. (Vajda, 83.) - Drazic
gólszerzők: Kinyik (87.), illetve Kinyik (71. - öngól)
sárga lap: Tóth B. (22.)