A labdarúgó Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében a holland Ajax hazai pályán könnyedén győzte le (2-0) az osztrák Sturm Graz együttesét, míg a skót Celtic hátrányból felállva verte otthon a norvég Rosenborgot 3-1-re szerdán.

Könnyed Ajax-siker

Az Ajax már a 15. percben vezetéshez jutott, amikor Hakim Ziyech távoli lövését

Jorg Siebenhandl védte be.

A félidő hátralévő részében hiába birtokolta többet a holland együttes, és voltak meg a helyzetei, újabb gólt már nem tudott szerezni.

A második félidő 57. percében büntetőhöz jutott az Ajax, amelyet előbb kihagyott Lasse Schöne, de

a kipattanót már értékesítette.

Hakim Ziyech góllal járult hozzá az Ajax győzelméhez Forrás: AFP/Olaf Kraak

A folytatásban újabb gól már nem esett, így jó helyzetből várhatja a holland klub a visszavágót.

Fordított a Celtic

A Rosenborg a 16. percben meglepte a Celticet, Birger Meling okosan lőtt a kapuba. Ám a skótok nem hagyták annyiban, és még az első félidő végén egyenlítettek Odsonne Edouard közeli találatával. A második játékrész első percében a norvégok még az öltözőben ragadtak, ezt pedig

Olivier Ntcham használta ki gyönyörű tekeréssel.

A 75. percben Odsonne Edouard meglőtte saját maga második, a Celtic harmadik gólját, így bár a Rosenborg betalált idegenben, végül

kétgólos előnyt szerzett a skót együttes a visszavágóra.

A napot az esti meccsek mentették meg, ugyanis nem született gól késő délutáni összecsapásokon.