Simán nyert a Videoton, utolsó helyen a Vasas

Scsepovics, Lazovics, Videoton
Marko Scsepovics idegenben lőtt gólja a visszavágón még sokat érhet a Videotonnak
Az OTP Bank Liga 31. fordulójában a listavezető Videoton idegenben 3-0-ra győzött a Vasas ellen, ezzel eredménykényszerbe hozva a Ferencvárost. Mivel nyert a Diósgyőr és a Balmazújváros is, a Vasas visszacsúszott az utolsó helyre a tabellán.

A Videoton épp a Vasasnak köszönhette pontelőnyét a tabellán, amely az előző fordulóban a 94. percben egyenlített a Fradi ellen.

Marko Nikolic rangadónak nevezte a mai meccset, mivel a Vasas a bennmaradásért, ők pedig a bajnoki címért küzdenek. „Azt pedig mindenki tudja, hogy hogyan kell játszani egy ilyen fontos találkozón” - tette hozzá.

A Videoton hozta a kötelezőt Forrás: vidi.hu

Óvatosan. Mert azt nem lehet mondani, hogy egymásnak estek volna a csapatok. Talán a piros-kék csíkos mez miatt, de a Vasas azt hitte, hogy ő a Barca, és hátulról építkezve fog majd szép dolgokat csinálni a Videoton kapuja előtt, de a helyzet az, hogy

a félpályánál rendszeresen megállt a tudomány, Kovácsik kapujára egyetlen lövés sem érkezett az első félidőben.

Nagynak is csak egyszer kellett védenie a túloldalon, akkor védett is, de a kipattantó Stefan Scepovic elé került, aki közelről a kapuba lőtt. Ez az ötödik percben történt, onnantól mezőnyjáték folyt, sok-sok szabálytalansággal: a bíró négy sárgát osztott ki a félidőig.

Kovács szerezte a második gólt Forrás: vidi.hu

A második félidő jobban indult, egy szélről beívelt szabadrúgást Juhász fejelt kapura, de Nagy óriási bravúrral kitolta a labdát a sarokból. Néhány perccel később meglett a második Vidi-gól:

Scepovic keresztbe lőtt labdáját Kovács kotorta be éles szögből.

Azonnal jöhetett volna a szépítés, de Gaál lövését Kovácsik védte. Ahogy aztán Pavlov közeli fejesét is.

Később a csereként beállt Marko Scepovic megszerezhette volna a harmadikat, de kisodródott helyzetből fölé lőtt. Kovácsnak is volt egy ígéretes lövése, miután kicselezte a fél Vasas-védelmet, de abból sem lett gól. Tamáséból igen, a 92. percben a Videoton meglőtte az újabb gólt, így 0-3 lett a vége, amivel pillanatnyilag négy pont a csapat előnye a Fradi előtt.

Vereségével a Vasas visszacsúszott az utolsó helyre.

Cserék

Puskás Akadémia FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (0-2)
-----------------------------------------------
Felcsút, 600 néző, v.: Solymosi
gólszerző: Hegedűs J. (82.), illetve Pillár (11.), Cseri (40.)
sárga lap: Perosevic (32.), Hegedűs J. (91.), illetve Koszta (88.)

Esőben indult a találkozó, amelyen korán előnybe került a kiesés elől menekülő Mezőkövesd. A mezőnyben a Puskás Akadémia akarata érvényesült, ám helyzetekig nem jutott el, a vendégcsapat viszont kétgólosra növelte a különbséget a pihenő előtt.

A szünetben kettős cserét hajtott végre a Puskás Akadémia, s bár a fordulást követően még hosszú ideig nem tudott nagy veszélyt kialakítani, a hajrában sikerült szépítenie. Egyenlíteni viszont már nem tudott, így a Mezőkövesd fontos három ponttal távozott Felcsútról.

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Debreceni VSC 4-0 (1-0)
-------------------------------------------------
Balmazújváros, 1808 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Andric (36.), Vajda (47.), Rus (65.), Arabuli (89.)
sárga lap: Andric (32.), illetve Varga K. (91.)

Az első félidő jobbára kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, a két kapusnak alig volt dolga. Ennek ellenére a hazai csapat vonulhatott előnnyel az öltözőbe, mert Filip labdaeladását sikerült „megbüntetni” Andric szép lövésével, amely a jobb alsó sarokban kötött ki.

A folytatás szinte azonnal egy újabb balmazújvárosi góllal indult. A vendégek a kétgólos hátrány ellenére sem tudtak újítani, továbbra is a hazaiak futballoztak veszélyesebben, Rus fejesgólja pedig végleg eldöntötte a három pont sorsát. A hajrában még fölényesebbé tette sikerét a Balmazújváros, így simán gyűjtötte be a bennmaradásért vívott harcban számára létfontosságú győzelmet.

A Puskás Akadémia már a kupadöntőre tartalékolt volna? Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Diósgyőri VTK-Paksi FC 1-0 (1-0)
---------------------------------
Miskolc DVTK Stadion, 4036 néző, v.: Szőts
gólszerző: Bartha (26., öngól)
sárga lap: Rados (89.), Ugrai (92.), illetve Szabó J. (17.), Hajdú (65.), Gévay (92.)
piros lap: Lipták (35.)

Az első félidő első felében a vendégek elképzelése szerint alakult a játék, stabil védekezésből több veszélyes támadást vezettek, miközben a diósgyőriek nem tudtak kialakítani helyzetet. Aztán mégis ők szereztek vezetést: szöglethez jutottak, a jobbról beívelt labda pedig a paksi Bartháról pattant a kapuba. Tíz perccel a játékrész vége előtt viszont emberhátrányba került a DVTK. A kapuból kilépő Rados szabálytalanul állította meg a 16-os előtt Hahnt, a játékvezető pedig piros lapot mutatott fel a támadót a kapus felé lökő Liptáknak. A megítélt szabadrúgás volt a paksiak legnagyobb gólszerzési lehetősége az első 45 percben, de Haraszti jócskán a kapu fölé tekert.

A fordulás után nagy mezőnyfölényt alakított ki, sok támadást vezetett az emberelőnyben futballozó Paks, de a Diósgyőr eredményesen védekezett, ezzel fontos győzelmet aratott, és a 11. helyről a 10.-re lépett előre.

Haladás-Újpest FC 1-1 (1-0)
--------------------------------------
Szombathely, 5882 néző, v.: Erdős
gólszerzők: Németh Má. (9.), illetve Zsótér (49.)
sárga lap: Litauszki (37.), Kálnoki-Kis (82.)

Mindössze kilenc perc telt el a találkozóból, amikor előnybe került a hazai csapat, ez pedig alapjában határozta meg az első félidőt. Az újpestiek szinte végig fölényben futballoztak az első negyvenöt percben, de a házigazdák a vezetés birtokában nem is erőltették a támadásokat, és higgadtan védekeztek.

A fordulást követően gyorsan egyenlített az Újpest, Zsótér Donát szépségdíjas kapufás góllal egalizált. A játékrész közepén Novothny Soma fordíthatott volna, de a veterán Király Gábor hárított. Az utolsó percekre megélénkült a találkozó, a 87. percben Ramos - illetve a kipattanóból Williams - révén úgy tűnt, a meccslabdát a Haladás rontotta el. Nem sokkal később viszont Tischler Patrik lábában maradt az újpesti győztes gól, igaz, a kipattanót Novothny befejelte, de a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.