Az angol Premier League utolsó fordulójában dőlt el, hogy a már bajnok Manchester City, valamint a Manchester United és a Tottenham mellett a Liverpool indulhat a következő idényben a Bajnokok Ligájában, a Swansea City lett a harmadik kieső.

A Liverpool csapatának saját kezében volt a sorsa, ami a BL-indulást illeti, ennek megfelelően is futballozott Jürgen Klopp csapata. A Bajnokok Ligája döntőjére készülő csapat simán nyert az újonc Brighton ellen, ezzel megőrizte hazai veretlenségét a bajnokságban.

A meccs első gólját az egyiptomi Mohamed Szalah szerezte, aki ezzel PL-rekordot döntött. 32 gólt még soha senki nem szerzett egy idényben, mióta 38 meccses a Premier League. Alan Shearer (1995/96), Cristiano Ronaldo (2007/08) és Luis Suárez (2013/14) 31 gólos Premier League-rekordját döntötte meg az egyiptomi.

Szalah még egy rekordot magáénak mondhat, a 19 ellenfél közül 17 hálóját bevette, csak a Swansea és a Manchester United ellen nem volt eredményes a bajnokságban.

Nagy az öröm Liverpoolban Forrás: AFP/Paul Ellis

Még az első félidőben fejelt egy gólt Dejan Lovren is, a második félidőben Szalah adott még egy gólpasszt Dominic Solankenek, majd Robertson is gólt szerzett az utolsó pillanatokban, ezzel 4-0-ra nyert a Liverpool.

Ezen eredmény mellett a Chelsea fejre is állhatott volna, akkor sem indulhatott volna jövőre a BL-ben. A fejreállás bizonyos értelemben sikerült, hiszen a londoniak 3-0-ra kikaptak az újonc Newcastle otthonában, marad az Európa Liga a tavalyi bajnoknak.

Arséne Wenger győzelemmel búcsúzott az Arsenaltól, 1235. meccsén, a Huddersfield elleni bajnokin Aubameyang góljával 1-0-ra nyertek. Wenger 22 évet töltött az Arsenal élén, erre emlékezve a 22. percben az egész stadion őt éltette.

Aubameyang egyébként az Arsenal történetében leghamarabb jutott el tíz gólig, mindössze 13 meccsre volt ehhez szüksége.

A Manchester United 1-0-ra verte a Watfordot Rashford góljával, elbúcsúzott a csapattól a kapitány, Michael Carrick, aki szinte napra pontosan egy éve nem lépett pályára. Carrick jövőre már a kispadon segíti Mourinho munkáját.

A már bajnok Manchester City 1-0-ra nyert Southamptonban, a gólt a 94. percben Gabriel Jesus szerezte. A hazai csapat bennmaradt, kiesett viszont a Swansea, amely a már kiesett Stoke-tól kapott ki hazai pályán.

A Manchester City is történelmet írt, még soha nem szerzett 100 pontot egy csapat sem az angol első osztályban. Emmellett a 32 bajnoki győzelem sem sikerült még egy csapatnak sem korábban.

A forduló leggólgazdagabb meccsét Londonban rendezték, a Tottenham 5-4-re verte a Leicester Cityt, a Spurs lett így a bronzérmes a bajnokságban.

Burnley–AFC Bournemouth 1–2 (Wood 39., ill. King 74., Wilson 93.)
Crystal Palace–West Bromwich Albion 2–0 (Zaha 70., Van Aanholt 78.)
Huddersfield Town–Arsenal 0–1 (Aubameyang 38.)
Liverpool–Brighton & Hove Albion 4–0 (Szalah 26., Lovren 40., Solanke 53., Robertson 85.)
Manchester United–Watford 1–0 (Rashford 34.)
Newcastle United–Chelsea 3–0 (Gayle 23., Ayoze Pérez 59., 63.)
Southampton–Manchester City 0–1 (Gabriel Jesus 94.)
Swansea City–Stoke City 1–2 (A. King 14., ill. Badou N'Diaye 31., Crouch 41.)
Tottenham Hotspur–Leicester City 5–4 (Kane 7., 76., Lamela 49., 60., Fuchs 53. - öngól, ill. Vardy 4., 76., Mahrez 16., Iheanacho 47.)
West Ham United–Everton 3–1 (Lanzini 39., 82., Arnautovic 63., ill. Niasse 74.)