Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában a West Bromwich Albion drámai végjáték után tudta legyőzni a Tottenham Hotspur csapatát (1-0), így Gera Zoltán egykori klubjának még maradt matematikai esélye a bennmaradásra.

A West Bromwich Albion abban a tudatban lépett pályára a Tottenham ellen, csak abban az esetben marad esélye a bennmaradásra, ha legyőzi a jobb erőkből álló riválisát.

A West Brom támadója, Salomon Rondon nagyot küzdött a Tottenham Hotspur ellen, még él a remény Forrás: AFP/Geoff Caddick

A Tottenham elképesztő labdabirtoklási fölényben játszott, ráadásul sokkal veszélyesebben is játszott, mint a West Brom, de Harry Kane és a csapattársai ezúttal nem tudtak betalálni. Sokáig űgy tűnt, hogy a a hazai együttes sem, akkor pedig Gera Zoltán egykori klubja is búcsúzott volna az élvonaltól,

ám a 94. percben Jake Livermore gyötörte be a labdát a vendég kapuba, így tovább él a WBA bennmaradási reménye.

Tíz év után búcsúzik a Premier League-től a Stoke City

A Crystal Palace elleni hazai vereség már nem fért bele Paul Lambert csapatának.

A Swansea City sorozatban hetedik meccsén sem tudott nyerni,

ezúttal a Bournemouth otthonában szenvedett vereséget, és került nehéz helyzetbe. Az ugyancsak a kiesés ellen menekülő West Ham fellélegezhet a Leicester elleni idegenbeli sikere után, míg a középcsapatok csatáján a Watford a kihagyott tizenegyese ellenére is legyőzte a Newcastle-t.

Nem menekült még meg viszont a Southampton, amelyik egészen a 96. percig vezetett az Everton otthonában, végül azonban meg kellett elégednie az egy ponttal, így ugyannyi pontjuk van, mint a már kieső Swansea-nek.