A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) hétközi fordulójában, a listavezető Barcelona 1-1es döntetlent játszott a Las Palmas otthonában. A csütörtöki összecsapáson Linonel Messi szerzett vezetést, de 49. percben Jonathan Calleri tizenegyesből szerzett gólja pontot ért a Kanári-szigeteki csapatnak.

A Barcelona esélyeshez méltóan az első perctől magához ragadta a kezdeményezést, a hazai csapat kapusa, Leandro Chichizola előbb Luis Suárez, majd Lionel Messi lövését védte nagy bravúrral. A 21. percben azonban már tehetetlen volt, az ötszörös argentin világklasszis újabb szabadrúgása után:

Messi 17 méterről gyönyörűen lőtte ki a jobb felső sarkot.

Percekkel később Alen Halilovic szabadrúgásból egyenlíthetett volna, de centikkel célt tévesztett, majd a folytatásban is a hazai együttes próbálkozott, de a bejezésekkel mindig gond akadt.

Marc-Andre ter Stegennek egyszer sem kellett védenie. A hajrában Messi lőhette volna meg a második gólját,

de a védő jól blokkolt nagy helyzetben, így egygólos Barca-előnnyel vonultak a felek az öltözőbe.

Lionel Messi a Las Palmas ellen is eredményes volt Forrás: AFP/Desiree Martin

A második játékrész elején a Las Palmas jelezte, nem adja könnyen a bőrét.

A 49. percben Jonathan Calleri tizenegyesével ugyanis egyenlített a Kanári-szigeteki csapat,

a Thomas Vermaelen által elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt magabiztosan lőtte be az argentin csatár.

A 62. percben Luis Suárez állíthatta volna vissza a világ rendjét, de nagy helyzetben a kapu bal oldala mellé lőtt nagy erővel. A folytatásban nem igazán tudta nyomás alá helyezni a Barcelona a Las Palmast. Így a mérkőzésre kilátogató 23 778 néző láthatta, hogy

a Barcelona nem tudott nyerni a Kanári-szigeteken. Messiék előnye így öt pontra csökkent az Atlético Madrid előtt.

Nem esett gól a Real Betis és a Real Sociedad sevillai mérkőzésén a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának csütörtöki játéknapján.