A 93. percben kapott ki a Real Madrid

Real Madrid, Isco
Real Madrid's Spanish midfielder Isco (L) vies with Espanyol's Spanish midfielder Darder during the Spanish league football match between RCD Espanyol and Real Madrid CF at the RCDE Stadium in Cornella de Llobregat on February 27, 2018. / AFP PHOTO / Josep LAGO
A Real Madrid idegenben 1–0-s vereséget szenvedett az Espanyoltól a spanyol bajnokság 26., hétközi fordulójában.

Kis túlzással a fél kezdőcsapat hiányzott a Realból: nem volt Ronaldo, Kroos, Modric, Casemiro és Marcelo sem. Ennek ellenére a statisztika Zidane-ék mellett szólt:

az Espanyol 20 (!) meccse nem tudott nyerni a madridiak ellen, 14-szer ráadásul gólt sem rúgott.

Most Isco sem felfelé lógott ki Forrás: AFP/Josep Lago

Hogy a felforgatott kezdő vagy a szokatlan keddi bajnoki időpont volt-e az oka, nem tudni,

de az első félidő egy nagy kövér nullával volt egyenértékű.

Játék szempontjából is, és így eredmény szempontjából is. Pedig akár 1–0 is lehetett volna, ha a 30. percben nem fújják be lesnek Moreno gólját. Vajon az volt?

A szünet után nagyobb volt a mozgolódás, ami inkább az Espanyolnak állt jól: volt helyzete Duarténak és Morenónak is (utóbbinak több is), de gól egyikből sem lett. Az utolsóból viszont igen.

A 93. percben egy jobb oldali beadást Moreno zúdított a kapuba.

Az utóbbi években a Realnak fix hat pont az Espanyol elleni két meccs, általában csak az a kérdés, hogy hármat vagy négyet lő-e Ronaldo. Ronaldo viszont most nem volt, ahogy sokan mások se, ezt pedig már nem bírta el a csapat. De persze az eredmény így is meglepő.