Takaréklángon égett, mégis nyert a Bayern Wolfsburgban

VfL Wolfsburg vs. Bayern Munich Sports soccer Bundesliga FOOTBALL
Munich's Sandro Wagner (R) celebrates scoring the 1-1 goal against Wolfsburg with his teammates during the German Bundesliga soccer match between VfL Wolfsburg and Bayern Munich in the Volkswagen-Arena in Wolfsburg, Germany, 17 February 2018. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Swen Pförtner/dpa - Nutzung nur nach vertraglicher Vereinbarung
A német Bundesliga 23. fordulójának szombati játéknapján a listavezető Bayern München a Wolfsburg otthonába látogatott és bár nem futballozott jól, hátrányból felállva végül megnyerte a találkozót.

A bajorok érezhetően már a keddi, Besiktas elleni Bajnokok Ligája nyolcaddőntőre is készültek, mással aligha volt magyarázható, hogy Alaba, Kimmich, Hummels, Boateng, Müller és Lewandowski is csak a kispadon kapott helyet. A Wolfsburg megérezte, hogy lehet keresnivalója a felforgatott bajnokcsapat ellen, bátran kezdett és

már a 8. percben megszerezte a vezetést, Daniel Didavi fejesével.

A folytatásban bár próbálkozott a Bayern, igazán komoly helyzetet nem sikerült kialakítania a szünetig.

Wolfsburgi gólöröm a vezető találatot követően Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Swen Pförtner

Nem nyugodhattak meg azonban a Farkasok szurkolói, hiszen legutóbb, amikor a félidőben 1-0-ra vezetett a Wolfsburg a müncheniek ellen, beállt Lewandowki és kilenc perc alatt mesterötöst szerzett.

A lengyel pályára lépésére ugyan várni kellett, a Bayern viszont érezhetően nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt és kapuja elé szegezte a hazaiakat. Az 55. percben a nagy nyomásnak meg is lett az eredménye, büntetőhöz jutottak a vendégek, ám

Arjen Robben próbálkozását Casteels bravúrral hárította.

Robben legutóbb a 2012-es Bajnokok Ligája fináléjában, a Chelsea ellen hagyott ki tizenegyest, akkor Petr Cech járt túl az eszén.

A holland nem sokkal később mégis tevékeny részt vállalt az egyenlítő találatban,

remekül ment el a jobbszélen és adott középre, ahol Sandro Wagner menetrendszerűn érkezett és egalizált.

Ha nehezen is, de hozta a kötelezőt a Bayern München Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Swen Pförtner

A hajrában beállt Müller és Lewandowski, de komoly helyzetbe egyikük sem került. Amikor pedig már mindenki elkönyvelte a pontosztozkodást, a hazaiak játékosa, Itter a 91. percben hatalmas butaságot követett el, a tizenhatoson belül rántotta le Robbent, így újabb tizenegyest kaptak a bajorok.

Ezúttal Lewandowski állt a labda mögé, aki nem hibázott, így megnyerte a meccset a Bayernnek.