Döbbenetes izgalmakkal indult a 2018-as futballév

Soccer / Cerezo Osaka capture title of Levain Cup
Members of Cerezo Osaka celebrate after grabbing the title of the YBC Levain Cup against Kawasaki Frontale at Saitama Stadium in Saitama Prefecture on Nov. 4, 2017. Cerezo won 2-0. ( The Yomiuri Shimbun )
Ez a futballév is jól kezdődik. Őrületes izgalmakat hozott 2018 első mérkőzése, amelyet Oszakában rendeztek meg. Ez volt a Japán Kupa döntője. Hogy ezt miért január elsején játszották le, azt ne kérdezzék.  A Cerezo Oszaka hosszabbítás után gyűrte le a Jokohama Marinost.

A jokohamai Sho Ito már a 8. percben belőtte a kupadöntő első gólját, ezzel hamar vezetést szerzett a Jokohama.

Sho Ito (balra) még a Jokohama együttesének szerzett vezetést az Oszaka ellen Forrás: AFP/-

Az Oszakának a 65. percig kellett várni az egyenlítésre, ekkor Kazuja Jamamura 1-1-re alakította az állást. Mivel a rendes játékidőben több gól nem esett, következett a 2x15 perces hosszabbítás.

A 95. percben Kota Mizunuma következett, az ő góljával már 2-1-re vezetett az Oszaka.

Több gól már nem esett, ezzel az őrületes kupadöntővel vette kezdetét a 2018-as futballév.

Déután és este további jó kis meccsek jönnek. A Premier League-ben a Burnley-Liverpool és az Everton-Manchester United mérkőzések a kiemelkedőek.