Apja nyomdokaiba lépett a fiatal Kluivert

Kluivert
Amsterdam's Justin Kluivert during the UEFA Europe League quarter-final 2nd leg soccer match between FC Schalke 04 and Ajax Amsterdam in the Veltins Arena in Gelsenkirchen, Germany, 20 April 2017. Photo: Thomas Eisenhuth/dpa-Zentralbild/ZB
Az Ajax-Roda (5-1) holland bajnoki mérkőzésen mesterhármast szerzett Justin Kluivert, a korábbi Barcelona-klasszis, Patrick Kluivert fia.

A kis Kluivert a 45. percben egyenlített, majd a második félidőben még berámolt további kettőt. Mindegyik mutatós gól volt, a második különösen.

A 18 éves játékosnak ez volt a kilencedik bajnokija az idei szezonban, gólt még nem lőtt korábban. Tavaly is csak kettőt összesen.

A meccsen egyébként a félidőben csereként beállt 20 éves Frenkie de Jong három gólpasszt adott, kettőt Kluivertnek. Az Ajax 13 forduló után második a bajnokságban, hátránya nyolc pont a PSV mögött.