A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának vasárnap esti szuperrangadóján a PSG Edinson Cavani és Neymar góljának köszönhetően nyert (1-2) a Monaco otthonában, így a párizsi csapat már kilenc ponttal vezeti a bajnokságot.

Nem kellett sokat várni az első gólra, bár a hazai drukkerek minden bizonnyal eltekintettek volna tőle, ugyanis Edinson Cavani révén a PSG jutott előnyhöz.

A 19. percben Julian Draxler szolgálta ki szépen az uruguayi támadót, akinek négy méterről már nem volt nehéz dolga.

Az első félidő folytatásában is a vendégek akarata érvényesült, a labdabirtoklási fölény mellett sokat mondó tény, hogy a Monaco még kaput sem talált.

A második félidő elején, az 52. percben a fővárosi együttes el is döntötte a legfontosabb kérdéseket.

Neymar a saját maga által kiharcolt tizenegyest nagyon magabiztosan lőtte a kapuba,

így már kétgólos volt a vendég előny.

A folytatásban is jobbak voltak Neymárék, de a 81. percben felcsillant a Monaco előtt a remény, mivel

az első kaput találó hazai lövésből azonnal gól is lett:

Joao Moutinho végzett el szabadrúgást 16 méterről, a labda megpattant a sorfalon, így Alphonse Areola tehetetlen volt.

Viszont egyenlíteni már nem tudott a Monaco, így a PSG nyerte a rangadót és már kilenc ponttal vezeti a bajnokságot.