Először nyertek idegenben Dárdaiék a Bundesligában

1. FC Cologne vs. Hertha BSC Bundesliga FOOTBALL
Hertha's Vedad Ibisevic celebrates his 1:0 goal during the German Bundesliga soccer match between 1. FC Cologne and Hertha BSC in Cologne, Germany, 26 November 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Marius Becker/dpa
Vedad Ibisevic két góljával a Hertha BSC idegenben 2-0-ra verte az 1. FC Köln csapatát a Bundesliga 13. fordulójának záró mérkőzésén. Ez volt Dárdai Pál csapatának első idegenbeli sikere az idényben.

Az utolsó öt bajnoki meccséből csak egyet megnyerő (2-1 a Hamburg ellen) Hertha számára a legjobbkor jött a kölni látogatás. A hazai csapat mindössze két pontot szerezve tök utolsó a bajnokságban, és nem csak a helyzete tűnik kilátástalannak, hanem a játéka is (már, ha nem az Arsenal az ellenfél).

A Hertha már csütörtöki, Bilbao ellen nem kis balszerencsével elveszített Európa Liga-találkozón is bátran játszott, ezúttal pedig az esélyesek magabiztosságával léphetett pályára, és alig negyedóra elteltével Vedad Ibisevic meg is szerezte a vezetést. A bosnyák támadó sorozatban a harmadik bajnokiján volt eredményes, ilyenre öt éve volt legutóbb példa.

A második félidőben is kézben tartotta a meccset a Hertha, és Bibiane Steinhaus játékvezető is, aki gondolkodás nélkül ítélt büntetőt, amikor Davie Selkét felrúgták a tizenhatoson belül a 64. percben. A büntetőt Ibisevic lőtte - miután elkérte a labdát a sértettől - és be is vágta a bal alsóba. Ez volt pályafutása során a tizedik gólja a Köln ellen.

A Hertha ezzel a góllal el is döntötte a találkozót, és először könyvelhettek el három pontot a szezonban idegenbeli bajnokin. A berliniek ezzel a győzelemmel el is mozdultak a kieső zóna közeléből, és máris a középmezőnybe katapultálták magukat.