A labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában a Swietelsky-Haladás a Ferencváros ellen 2-1-re megnyerte első tétmérkőzését a november 8-án átadott új szombathelyi sportkomplexumban. A Haladás győztes gólját Kiss Tamás szerezte első labdaérintéséből, aki nem mellesleg pénteken ünnepelte 17. születésnapját.

A Haladás győzelemmel szeretett volna bemutatkozni az új arénában, de ez nem ígérkezett könnyű feladatnak, ugyanis a Ferencváros kilenc bajnoki óta veretlen, ráadásul az elmúlt négy meccsét megnyerte az NB I-ben. Ezzel szemben a szombathelyi volt a mezőny legrosszabb formában lévő csapata, amely

hét találkozó óta nyeretlen volt, de pontot sem szerzett az ezt megelőző három összecsapásán.

A Haladás Sportkomplexum megtelt a Ferencváros elleni mérkőzésre Fotó: Mudra László - Origo

A vadonatúj mezben pályára lépő Haladás kezdte támadólag a mérkőzést, azonban a szombathelyiek csak labdabirtoklásban tudtak a fővárosiak fölé kerekedni, komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. Az első kísérlet a Ferencvároshoz fűződött. A magyar válogatott Lovrencsics Gergő 15 méteres lövéssel tesztelte Király Gábort, de a veterán kapusnak csemege volt a bal alsó sarok felé tartó labda.

A 14. percben a Haladásé volt az első ziccer.

Németh Márió indult meg a kapu felé, majd egy testcsellel megkeverte Miha Blazicot, szembe került Dibusz Dénessel, de a lövés pillanatában földbe rúgott, így a Fradi kapusa könnyedén fogta a lelassuló labdát. Egy perccel később Királynak is nyújtóznia kellett. Josiph Paintsil balról belőtt labdája elsuhant az érkezők előtt, de pont így lett veszélyes, azonban a 41 éves kapus kitenyerelte a bal alsó sarokba tartó labdát.

A 21. percben megszerezhette volna a vezetést a Haladás.

Halmosi húzott el a baloldalon, majd az alapvonalról visszagurított a középen érkező Myke Ramosnak, de ő hét méterről jócskán fölé durrantott. Öt perc múlva ismét a brazil támadó volt a főszereplő. Rácz Barnabás indítása után egy az egyben vezette a labdát Dibuszra, de

a Fradi kapusa lábbal védte a kilenc méterről leadott lövést.

Németh Márió a gyönyörű szólója után nem tudta értékesíteni a ziccerét Fotó: Mudra László - Origo

A 32. percben góllá érett a szombathelyi fölény. Halmosi remek ütemben tálalt a baloldalon elfutó Predrag Bosnjak elé, a korábbi válogatott balhátvéd kapásból középre centerezett, az érkező Mészáros Karol pedig három méterről a kapuba belsőzött (1-0).

A hazaiak öröme nem tartott sokáig, ugyanis a 34. percben egyenlített a Ferencváros.

Varga Roland jobb oldali szögletére Miha Blazic érkezett a rövid oldalon, és öt méterről a bal felső sarokba fejelt (1-1).

A második félidőt a Ferencváros kezdte aktívabban. Az első lövést Josiph Paintsil eresztette meg 18 méterről, de Király Gábornak elég volt szemmel lekövetnie a kapu fölött jócskán elzúgó labdát.

Nagy csata zajlott a pályán - a képen Lukács rántja le Bőlét Fotó: Mudra László - Origo

A 64. percben a mérkőzés legszebb jelenete a hazaiakhoz főződött.

Király óriási kidobása után Mészáros Karol indult meg a jobb oldalon, kiosztott egy kötényt Botka Endrének, majd középre ívelt. A labdát Otigba Kenneth rossz helyre fejelte, a csereként pályára lépő Kovács Lóránt 18 méterről kapura ollózta a labdát, de pár centivel elkerülte a jobb felső sarkot.

A 75. percben ismét a szombathelyiek előtt adódott óriási helyzet. Egy jobb oldali szöglet után Stef Wils fejelt hét méterről, a kísérlete nem sokkal kerülte el a ferencvárosi kaput.

A 78. percben eldönthette volna a meccset a Ferencváros.

Stefan Spirovski körömpassza után Varga Roland került ziccerbe, a magyar válogatott támadó szembe került Király Gáborral, de 12 méterről fölé tüzelt.

A Haladás-szurkolók a mérkőzés egyik legjobbját, Predrag Bosnjakot ünneplik Fotó: Mudra László - Origo

A slusszpoén azonban a Haladásé lett.

A 82. percben pályára lépett Kiss Tamás, aki a mérkőzés előtt egy nappal ünnepelte 17. születésnapját. Két perccel később a fiatal támadó a tizenhatos jobb sarkában lecsapott egy lecsorgó labdára, majd a jobb felső sarokba csavart (2-1). Dibusz Dénes kétségbeesetten nyújtózott a labdáért, de esélye sem volt hárítani.

Az utolsó percekben a Ferencváros mindent megtett az egyenlítésért, de nem tudott komoly helyzetet kialakítani. Ráadásul Thomas Doll gondjait tetézte, hogy Szabó Zsolt játékvezető a 94. percben felmutatta a piros lapot Priskin Tamásnak, így

a Fradi támadója a következő fordulóban nem léphet pályára a Videoton elleni csúcsrangadón.

A hazaiak hétmeccses nyeretlenségi sorozatukat tudták megszakítani,

míg a fővárosiak kilenc bajnoki után először kaptak ki, legutóbb augusztus 27-én hagyták el vesztesen a pályát. A Haladás szlovák vezetőedzője, Michal Hipp másodjára ült a csapat kispadján, s első győzelmét aratta.