Az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának nyitómérkőzésén a West Ham United 1-1-es döntetlent játszott a Leicester Cityvel a londoni Olimpiai Stadionban, így a november 7-én kinevezett David Moyes továbbra is nyeretlen a WHU menedzsereként.

A Leicester City már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést. Az angol válogatott Jamie Vardy kocogott el a balszélen, majd a középre lőtt labdájára Marc Albrighton érkezett, és 11 méterről a becsúszva a jobb alsó sarokba belsőzött (0-1).

A 28 éves játékos hatodik alkalommal kezdett a West Ham ellen a Premier League-ben, ez alatt egy gólt és négy gólpasszt is összehozott.

A 22. percben ismét Albrighton került helyzetbe, de a lendületből érkező Arthur Masuaku oldalról megtaszajtotta, így a Leicester játékosa elvesztette az egyensúlyát. A ziccer elmaradt, akárcsak a tizenegyes. A 28. percben kis híján egyenlített a West Ham. Manuel Lanzini baloldali szabadrúgására Angelo Ogbonna érkezett, aki közelről kapura csúsztatott, azonban

Kasper Schmeichel óriási bravúrral kitolta a labdát a bal alsó sarokból.

Kasper Schmeichelt nem véletlenül tartják a Premier League egyik legjobb kapusának Forrás: DPPI/Jon Hobley

A félidő vége előtt növelhette volna az előnyét a Leicester. Vardy kapott labdát a tizenhatos baloldalán, megcsinált egy cselt befelé, majd tíz méterről a hosszú sarok irányába tekert, de a labda fél méterrel a kapu mellé ment. A 45. percben összejött a WHU egyenlítése. Lanzini baloldali szögletére Cheikhou Kouyate érkezett, és négy méterről a kapu baloldalába fejelt (1-1).

Érdekesség, hogy a Leicester City a hat gólt kapott az idei szezonban szöglet után (akárcsak a Watford), ez a legtöbb a Premier League-ben.

A mozgalmas első félidőt viszonylag eseménytelen folytatás követte.

Az egyenlítő gól a West Ham Unitednak adott lendületet, de David Moyes csapat elképzelés nélkül futballozott. A hazaiak a felíveléseikkel folyamatosan csak Andy Carroll fejét keresték, így nem csoda, hogy nem tudtak komoly helyzeteket kialakítani.

David Moyes továbbra is nyeretlen a WHU menedzsereként Forrás: AFP/Ian Kington

A folytatásban az eredmény már nem változott, bár Andre Ayewnak a 91. percben még volt egy ígéretes ollózása egy szöglet utáni kavarodást követően. Ezzel a döntetlennel a West Ham United továbbra is a 18. kiesőhelyen áll a Premier League-ben, és

a november elején kinevezett David Moyes első győzelme továbbra is várat magára.