A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában könnyedén nyert a Bayern az Augsburg ellen (3-0), így tovább szárnyal Jupp Heynckes vezetésével, Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig nagy esélyt szalasztott el a Leverkusen ellen (2-2), míg Szalai Ádám visszatérésére még várni kell.

A Bayern München nagyon jó előjelekkel várta az Augsburg elleni hazai összecsapást: Jupp Heynckes visszatérése óta négy bajnoki után is hibátlan volt a bajnoki mérleg,

ráadásul a rutinos trénerrel 29 Bundesliga-meccs óta volt veretlen a Bayern – 25 győzelem mellett négy döntetlen.

Ennek megfelelően támadólag lépett fel a müncheni sztárcsapat, az első komolyabb helyzetre a 12. percig kellett várni, ám ekkor Robert Lewandowski pördítését védte a röviden Marwin Hitz. A folytatásban hiába volt a labdabirtoklást és a kapuralövéseket tekintve is a Bayern.

A két főszereplő: Arturo Vidal and Robert Lewandowski Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Tobias Hase

A 30. percben meg is tört a jég: Mats Hummels lövését még sikerült kirúgni a vendég védőknek a gólvonalról, ám a nagy tömörülésben

Arturo Vidal csapott le elsőként a labdára, aki négy méterről nem hibázott.

Hét perccel később pedig már kétgólos volt a hazaiak előnye.

Arturo Vidal a találata után ezúttal Robert Lewandowskit szolgálta ki, aki 12 méterről higgadtan lőtt ziccerben a kapuba.

Az első félidőből hátralévő percekben újabb gól már nem esett, így megnyugtató Bayern-előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

Ha bárkiben lett volna még kétség a Bayern győzelmét illetően, Lewandowski tett arról, hogy ne legyen.

A 49. percben a lengyel csatár Joshua Kimmich jobb oldali beadása után könnyedén lőtt hat méterről a kapuba.

Nem sokkal később Vidal is duplázhatott volna, de a kapufa segített a vendégeknek.

A hátralévő időben sem változott már a játék képe, újabb gól azonban már nem esett, így a Bayern könnyedén nyert az Augsburg ellen, így sorozatban 30 veretlen Bundesliga-meccsén van túl Heynckesszel a Bayern,

a visszatérése óta pedig sorozatban ötödik alkalommal nyert.

Cserék

Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig a Borussia Dortmund pénteki stuttgarti vereségével nagy esélyhez jutott, hogy ellépjen a legnagyobb riválistól a második helyen.

A lipcsei klub meg is szerezte a 13. percben a vezetést Timo Werner révén tizenegyesből, de a Bayer Leverkusen a mindössze 20 éves jamaikai Leon Bailey találatával még az első félidő hajrájában egyenlített.

Peter Gulacsi a Bayer Leverkusen ellen is jól védett, de két gólt kapott Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Marius Becker

A második félidő elején hatalmas esélyhez jutott a Leipzig.

Benjamin Henrichs a kiállítás sorsára jutott, a tizenegyest pedig Emil Forsberg értékesítette,

így az 54. percben gól és emberelőnyben volt a vendég csapat. Azonban nem a Leverkusen nem adta fel, és

Kevin Volland a 74. percben egyenlített,

így nagy lehetőséget szalasztott el Gulácsi Péter csapata.

A héten arról szóltak a hírek, hogy az augusztusban sérülést szenvedett Szalai Ádám visszatérhet a Hoffenheim keretébe, ám még várni kell a visszatérésre, mivel a magyar válogatott csatár a kispadra sem ülhetett le az Eintracht Frankfurt ellen. Ami a találkozót illeti, a vendégek egészen

a 91. percig vezettek, de Mark Uth megmentette az egyik pontot a Hoffenheimnek.

Bundesliga, 12. forduló

Bayern München–Augsburg 3–0 (Ar. Vidal 31., Lewandowski 38., 49.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–1 (Uth 92., ill. K. Boateng 13.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 2–2 (Bailey 44., Volland 74., ill. Werner 13. – 11-esből, Forsberg 52. – 11-esből)
Mainz–1. FC Köln 1–0 (Brosinski 43. – 11-esből)
Wolfsburg–Feiburg 3–1 (Gerhardt 3., Malli 29., 70., ill. Kapustka 68.)